ukBądź na bieżąco z Gwarkami:  

Infokultur | SŁUCHAJ tckfm radio internetowe

Galeria zdjęć

w dniu 15 września, 2014

Gwarki 2014


 


 

 

Gwarki 2013

Tarnogórskie Centrum Kultury, organizator części artystycznej tegorocznych Gwarków, serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za tak liczny udział - bez Was na pewno nie byłoby tej imprezy!

oberschlesien01

Koncerty gwiazd, które zorganizowaliśmy, zgromadziły na rynku naprawdę fantastyczną publiczność. Było energetycznie i z pazurem, a momentami lirycznie i nastrojowo. Dużym zaskoczeniem był Danny Bryant Band – jako współorganizatorzy Bluestracji, wiemy co w bluesie piszczy, ale sami byliśmy pod wrażeniem, że to aż taki kawał dobrego bluesa. A kiedy zapraszaliśmy Kabaret Młodych Panów, spodziewaliśmy się, że będą mocnym punktem programu. I byli – a przy okazji: oblężenie rynku też do małych nie należało! Cieszymy się, że zespoły i grupy, które działają w TCK – czyli TESS, Dafne, Tarnogórska Orkiestra Dęta oraz wszystkie dziewięć chórów – podczas występów spotkały się z takim ciepłym i entuzjastycznym przyjęciem.

Także Festyn „Postaw na Rodzinę”, kiermasz na Placu Wolności oraz pochód historyczny, czyli atrakcje, nad którymi pracujemy już od kilku lat, wypadły w tym roku znakomicie. Skąd to wiemy? Uśmiechy dzieci i zadowoleni rodzice mówią sami za siebie!

Nie do przecenienia jest też rola wyśmienitej pogody – co prawda, nie jest już ona (do końca... ;) zasługą TCK, ale gdybyśmy mieli na nią wpływ – również i to dopracowalibyśmy na 110% ;)

Jesteśmy ciekawi Waszych opinii – co Wam się najbardziej podobało, jakich atrakcji powinno być więcej, a jakich mniej. Teraz, kiedy mamy w głowie mnóstwo wspomnień i wrażeń, jest na to najlepszy moment. Na Wasze sugestie czekamy w TCK – mailowo lub na naszym profilu na facebooku.

Podsumowując, jako organizator koncertów na scenie głównej, pochodu oraz atrakcji na Placu Wolności, chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy ich organizacji: Gminie Tarnowskie Góry, Muzeum, Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, sponsorom i patronom medialnym imprezy oraz niezastąpionym wolontariuszom, którzy wzięli udział w pochodzie, a w zasadzie współtworzyli ten niezwykły barwny korowód. Szczególnie dziękujemy także patronom medialnym wydarzenia, obsłudze filmowej oraz licznej ekipie fotograficznej, która specjalnie dla Was nabijała kilometry pomiędzy wszystkimi punktami programu. To dzięki nim tegoroczne Gwarki zostaną z nami jeszcze długo!

A skoro jesteśmy przy zdjęciach, zapraszamy do zobaczenia galerii stu najlepszych – z punktu widzenia organizatora – fotografii.

PS. Zdjęć jest nieco więcej niż sto, ale nie mogliśmy zdecydować, które wybrać :) Zapraszamy do zobaczenia. Wykonanie: Dokument Projektu.


Gwarki 2012