ukBądź na bieżąco:    

Infokultur | SŁUCHAJ tckfm radio internetowe

Tygodniowa ramówka Radia TCK FM

w dniu 16 lutego, 2017

Stacja prezentuje muzykę rozrywkową w szerokim spektrum gatunków. Przyjęliśmy tylko jedną zasadę: jest to muzyka w najlepszym wydaniu i najlepszym wykonaniu.

Oto szczegółowa ramówka programu:Ramowka

 

UWAGA!

Nie wyciszamy i nie tniemy utworów! To znaczy, że audycje o oznaczonej godzinie zaczynają się PO PIOSENCE...

Trwa nabór do drugiej grupy warsztatów dziennikarskich dla młodzieży szkolnej i studiującej, które odbędą się w Tarnogórskim Centrum Kultury. Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki zawodu dziennikarza, rodzaje i specyfikę mediów czy też zasady prowadzenia wywiadów. Warsztaty poprowadzi Jolanta Kubik-Migoń – dziennikarka i redaktorka.

Warsztaty obejmować będą 12 godzinnych spotkań o następującej tematyce:

 

1. Chcę być dziennikarzem, czyli wprowadzenie do dziennikarstwa. 

2. Gatunki dziennikarskie.

3. Rodzaje mediów i ich specyfika.

4. Mistrzowie - na kim chcę się wzorować i dlaczego?

5. Reportaż, czyli literacka obserwacja świata.

6. Wywiad, czyli sztuka zadawania pytań.

7. Fotografia w mediach.

8. Problemy z językiem.

9. Elementy prawa prasowego i autorskiego. Etyka dziennikarza.

10. Media contra public relations, reklama, marketing.

11. Jak szukać tematów? (przygotowanie własnego projektu).

12. Historia i przyszłość mediów.

 

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, przy zebraniu minimum sześciu osób, w godzinach 17.00–18.00. Więcej informacji oraz zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. / (32) 285 27 34 (wew. 21) (Barbara Kompała - instruktor ds. artystycznych). Karnet na wszystkie zajęcia wynosi 60 zł.

 

 

Osoby, które zakupiły bilety na spotkanie autorskie z Erykiem Lubosem informujemy, że będzie u nas gościł 27 lutego o godzinie 19.00. Po spotkaniu zapraszamy na projekcję filmu „Zabić bobra”.

Podczas tegorocznej edycji przeglądu filmów o tematyce uzależnień „Żyć mocniej …” trzy klasy uczniów zostały wyprowadzone przez nauczycieli, uznając, że film jest instrukcją zachowań patologicznych. Uważamy jednak, że decyzja pedagogów była impulsywna, nieadekwatna do sytuacji. Uniemożliwienie młodzieży obejrzenia całego filmu jest bowiem jak „zdanie wyrwane z kontekstu”. 

Film „W (nie)realu” funkcjonuje w przestrzeni publicznej od 2013 roku. Zdaniem specjalistów, zajmujących się profilaktyką uzależnień, obraz ten można traktować jako narzędzie do prowadzenia rozmów z młodzieżą na temat zjawisk makrospołecznych takich jak: aktywność na portalach społecznościowych, cyberprzemoc, cyberseks czy uzależnienie od Internetu.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że Tarnogórskie Centrum Kultury wyemituje film „W (nie)realu” ponownie w styczniu 2017 roku. Projekcja będzie połączona z warsztatami prowadzonymi przez Piotra Sobczaka – psychoterapeutę uzależnień. Pragniemy w ten sposób stworzyć warunki do dyskusji o kształcie i formie profilaktyki szeroko rozumianych uzależnień zarówno wśród dzieci, jak i młodzieży.

Dyrektor oraz pracownicy Tarnogórskiego Centrum Kultury

X Festiwal "Tańcząc w jasnościach" przeszedł do historii. Przedstawiamy protokół z wynikami tanecznego święta odbywającego się 21 maja w Tarnowskich Górach.

Protokół X Festiwalu "Tańcząc w jasnościach"

ZNIŻKI NA BILETY

w dniu 04 maja, 2016

znizkiW TCK obowiązują następujące zniżki na bilety:

- dzieciom i młodzieży do 26. roku życia oraz emerytom i rencistom przysługuje stały 20% rabat na wszystkie biletowane wydarzenia (po okazaniu legitymacji)

-zorganizowanym grupom (min. 15 osób) 30% zniżki

-dla osób objętych programem "Rodzina 5+" 50%

-osobom powyżej 60. roku życia 20% zniżki na projekcje filmowe w ramach Miejskiego Kina Olbrzym

Przy wejściu na imprezę konieczne jest okazanie dokumentu ze zdjęciem.
 

Szczegółowe informacje w regulaminie sprzedaży biletów na www.tck.net.pl. Ulgi obowiązują również przy zakupie biletów przez internet.

 

Chór Kolejarz działający przy Tarnogórskim Centrum Kultury pod dyrekcją Izabeli Lysik-Różańskiej zaprasza wszystkich sympatyków śpiewu chóralnego na koncert pieśni pasyjnej, który odbędzie się 6 marca w Kościele Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych na ul. Różanej 2 o godzinie 15.45.

 

Poszukujemy instruktora tańca jazzowego (modern, techniki pokrewne) do zajęć z dziećmi:

Grupa 6-8 lat i 9-11 lat, zajęcia odbywają się we wtorki od 16.30 do 18.30 (dwie grupy) i w piątki od 16.00 do 17.00 (jedna grupa).

Wymagania: wykształcenie pedagogiczne (lub w trakcie studiów pedagogicznych) albo kurs pedagogiczny bądź kurs kwalifikacyjny.
Ponadto - kurs instruktora tańca.

 

Na NIEKTÓRYCH biletach zakupionych na piątkowy pokaz filmu "Zjawa" z oscarową rola Leonardo DiCaprio została wydrukowana niewłaściwa godzina rozpoczęcia seansu.

Film będzie wyświetlany o godz. 19.15 - tak jak informują plakaty, ulotki i repertuary publikowane w internecie i w mediach.

ZA OMYŁKĘ PRZEPRASZAMY!

Strona 1 z 2