ukBądź na bieżąco z kinem:  

Infokultur | SŁUCHAJ tckfm radio internetowe

TCK DLA KONESERÓW: „OPERA ZA TRZY GROSZE”

w dniu 03 grudnia, 2016

3 grudnia, godz. 18.00

TCK DLA KONESERÓW: „OPERA ZA TRZY GROSZE” - retransmisja spektaklu z National Theatre w Londynie, r. R. Norris [199 min. w tym jedna przerwa] NAPISY

Za sprawą retransmisji spektaklu „Opera za trzy grosze” widzowie przeniosą się do londyńskiego National Theatre. Dzieło Bertolda Brechta powstało z inspiracji „Operą żebraczą” Johna Gay’a z 1728 roku. Opiera się na ciągu dialogów, piosenek i arietek opowiadających o sytuacji obyczajowo-społecznej burżuazji i wysokich sfer Londynu. Muzykę do musicalu skomponował Kurt Weill. Piosenki awangardowego twórcy okazały się być przebojowe. Wśród utworów jego autorstwa znalazła się między innymi ponadczasowa „Ballada o Mackie Majchrze”, która do dziś chętnie wykonywana jest przez artystów estradowych i operowych.

Pieczołowicie przygotowanej adaptacji „Opery za trzy grosze” podjął się Simon Stephens. Reżyserią zajął się Rufus Norris – dyrektor artystyczny National Theatre. Za projekt scenografii odpowiada Vicki Mortimer. Aspekt muzyczny należy do Davida Shrubsole’a, choreografię przygotowała Imogen Knight. W głównych rolach zobaczymy Rory’ego Kinneara jako Mackie Majchra oraz Rosalie Craig jako Polly Peachum. Spektakl został zarejestrowany w National Theatre w Londynie 22 września 2016 roku.

Projekcja odbędzie się w ramach cyklu „TCK dla koneserów”. Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od 15. roku życia.

Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), 25 zł (grupowy)