MARZEC I KWIECIEŃ W DKF OLBRZYM


Repertuar


19 marca - wtorek

19.00 SPOTKANIE FILMOWE. „Różne odcienie filmowej burleski” – prowadzenie. Robert Siwczyk
Burleska filmowa czy inaczej slapstick kojarzy się widzom głównie z Charliem Chaplinem, Busterem Keatonem, czy Haroldem Lloydem. Każdy z nich używał poetyki gagów do innych celów, czemu dawali wyraz w swoich filmach. Na spotkaniu porozmawiamy też o mniej znanych w naszym kraju rejonach filmowej burleski. Może być zaskakująco - ale zawsze zabawnie.

23 marca – sobota

19.00 SPUTNIK NAD POLSKĄ. „GŁĘBOKIE RZEKI” (2018) Rosja, r. W. Bitokow [75 min] – dramat, wstęp 8/10zł
Pierwszy w historii kina film nakręcony w całości w języku kabardyńskim. Najmłodszy syn wraca do rodzinnego domu, aby pomóc ojcu i dwóm braciom w realizacji korzystnego zlecenia wyrębu drzew w lesie. Podczas jego długiej nieobecności w rodzinnym domu niewiele się zmieniło. członkowie rodziny znoszą znojny trud, by zarobić na chleb; borykają się z konfliktami z mieszkańcami sąsiedniej wioski, nieumiejętnością okazywania sobie uczuć i brakiem zrozumienia wobec najbliższych.

24 marca - niedziela

19.00 SPUTNIK NAD POLSKĄ. „LILI” (2018) Rosja, r. A.Czyżykow, S. Kulikow, N. Czyżykowa [84 min] – dramat, wstęp 8/10zł
Główna bohaterka filmu – Lili, to artystka objazdowego cyrku, w której życiu nieoczekiwanie pojawia się pierwsza miłość. Uczucie przychodzi do niej w postaci Lioni Peropoła, miejscowego mechanika maszyn rolniczych, prostego, dwudziestopięcioletniego chłopaka. Miłosne i życiowe perypetie bohaterów są ciasno związane z życiem cyrku, którego dyrektor o przydomku Karabas stara się zmusić maleńką akrobatkę do przyjęcia zalotów dziecinnego syna mera, tylko p to, by uzyskać zgodę na przedłużenie tournée.

29 marca  - piątek

19.00 SPUTNIK NAD POLSKĄ.  „AMBIWALENCJA” (2018) Rosja, r. A. Bilżo [121 min] – dramat, wstęp 8/10zł
Dwaj przyjaciele, początkujący psychiatrzy, mają zupełnie różny stosunek do życia. Jeden chce zawsze postępować według ustanowionych zasad; drugi - eksperymentować. Pierwszy to poukładany prymus; drugi - wichrzyciel spokoju. Pierwszy kocha, jednocześnie nienawidząc; drugi nienawidzi, kochając. Niestety, obaj kochają tę samą kobietę - Katerinę Siergiejewną. Dla jednego jest ona matką, żoną ojca. Dla drugiego - kochanką.

30 marca – sobota

19.00 SPUTNIK NAD POLSKĄ. „PITER BY KASTA” (2017) Rosja, r. A. Soboliew, P. Lee [62 min] – dramat, komedia, thriller, wstęp 8/10zł
Film składa się z czterech historii, opowiadających o Petersburgu oczami prostych chłopaków, którzy wiele już widzieli i przeżyli w swoim życiu, pozostali jednak wierni swoim ideałom. Inspiracją do powstania filmu był Petersburg i muzyka z nowego albumu rosyjskiego zespołu hip-hopowego Kasta.

31 marca – niedziela

19.00 SPUTNIK NAD POLSKĄ. „NIECH BĘDZIE LIZA” (2018) Rosja, r. I. Kagramanow [85 min] – dramat, komedia, thriller, wstęp 8/10zł
Katia mieszka z mężem i matką w niewielkim prowincjonalnym mieście. Razem z mężem pracują w miejscowej fabryce. Nieoczekiwanie jej matka poważnie podupada na zdrowiu i chce przepisać cały majątek na syna - rodzonego brata Katii. Kobieta nie może pogodzić się z niesprawiedliwą decyzją, dlatego zaczyna walkę o swoją część spadku. W pogoni za iluzorycznym dobrem materialnym kobieta decyduje się na bardzo desperacki akt.


6 kwietnia - sobota

19.00 SPOTKANIE DKF: „GIRL” (2018) Belgia, r. L. Dhont [100 min.] – dramat, 16+, NAPISY, wstęp 8/10 zł
Lara marzy o staniu się kobietą i karierze tanecznej. Przed nią wyjątkowy, lecz niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, tworzenia tożsamości. "Girl" to dojrzałe, poruszające kino o wyczerpującej walce o siebie w pozornie akceptującym świecie, ale również pełna emocji historia o podążaniu za marzeniami. Nagrodzony w Cannes zjawiskowy Victor Polster.

9 kwietnia - wtorek

19.00 FESTIWAL GRAND OFF cz. I - Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata [94 min.], NAPISY, wstęp wolny (wejściówki)
Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie. To powołane do życia w 2006 roku wydarzenie kulturalne zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalną Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach.
Najlepsza reżyseria i fabuła – „The transfer” [22 min]
Najlepszy scenariusz – „Adnan’s Father” [25 min]
Najlepszy montaż i zdjęcia – „Inside I’m racing” [18 min]
Najlepsza scenografia i rola męska – „The peculiar abilities of Mr Mahler” [29 min]


11 kwietnia - czwartek

18.00 SPOTKANIE DKF: „Seriale 2.0 – Bitwa seriali młodzieżowych”, wstęp wolny (wejściówki)
Wiosenne spotkanie poświęcimy tytułom obrazującym problemy, rozterki, wzloty i upadki nastolatków. Często to właśnie z produkcjami z młodzieżą w rolach głównych mają do czynienia na samym początku przyszli fani seriali. Formuła spotkania będzie zupełnie nowym doświadczeniem dla stałych bywalców. Dajcie się zaskoczyć trzem zadeklarowanym serialomaniakom i za razem prowadzącym: Maciejowi Matusikowi, Jarosławowi Malikowi i Bolesławowi Kowalskiemu.

12 kwietnia - piątek

19.00 SPOTKANIE DKF:  „ZŁODZIEJASZKI” (2018) Japonia, r. H. Koreeda [121 min.] – dramat, 13+, NAPISY, wstęp 8/10 zł
Historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio. Utrzymują się najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążąc koniec z końcem, to gdy jednak pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości.

13 kwietnia - sobota

EKO KRAINA 2019 – PTAKI:
19:00 „PTASZNIK Z ALCATRAZ” (1962) USA, r. J. Frankenheimer [143 min.] – biograficzny, 13+, NAPISY, wstęp wolny (wejściówki)
Odsiadujący dożywocie więzień odkrywa w sobie pasję do ornitologii.

16 kwietnia - wtorek

19.00 FESTIWAL GRAND OFF cz. 2 - Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata [76 min.], NAPISY, wstęp wolny (wejściówki)
Najlepsza aktorka – „I think I have a crush on you” [9 min.]
Najlepszy dokument – „ Abramek wrócił sam” [45 min.]
Najlepsza animacja – „Concert of the fire” [7 min.]
Najlepszy Film Polski – „Mleko” [15 min.]


25 kwietnia - czwartek

19.00 SPOTKANIE DKF: „BERLIN, BARCELONA” (2018) Hiszpania, r. E. Trapé [99 min.] – dramat, 13+, NAPISY, wstęp 8/10 zł
Comas, Olivia, Eloy oraz Guille znają się od liceum, zawsze trzymali się razem. Jednak kiedy Comas przeprowadził się z Barcelony do Berlina, nie mają już okazji do częstych spotkań. Z okazji 35. urodzin Cosmy, udają się do Berlina, aby złożyć mu niespodziewaną wizytę. Powitanie ze strony dawno niewidzianego przyjaciela nie jest jednak takie, jakiego się wszyscy spodziewali.
 
                              wydarzenia                                                                                                                                                              »całe kalendarium 

 
 
 
ZAJĘCIA STAŁE

Informacje