Warsztaty aktorskie: W akcji!


23 marca (sobota), godz. 16.00


Warsztaty aktorskie: W akcji!

Kolejna odsłona warsztatów aktorskich dla osób w wieku 13+, które chcą rozwijać swoją ekspresję twórczą. Aby wziąć udział w zajęciach, nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia teatralnego, a umiejętności nabyte podczas warsztatów przydadzą się nie tylko na scenie, ale też (a  może przede wszystkim) w życiu codziennym. Celem jest rozwijanie samoświadomości, pewności, braku lęku i umiejętności czerpania przyjemności ze wspólnego działania. Równie ważne, jak ćwiczenie technik aktorskich, jest otwarcie uczestników na tkwiący w nich potencjał i wyzwalanie pozytywnej energii. Każdy zainteresowany może dołączyć w dowolnym momencie.

Drugie warsztaty w cyklu będą poświęcone pracy z partnerem scenicznym - budowanie zaufania, zdolności aktywnego słuchania i reagowania. Zrozumienie, co jest istotą współdziałania na scenie. Uczestnicy sprawdzą także, czy widz także może być partnerem w rozmowie.
Kolejne zajęcia będą poświęcone m. in. takim zagadnieniom jak: improwizacja, samoświadomość i świadomość ciała, budowanie postaci, komunikacja niewerbalna czy wystąpienia publiczne i emisja głosu.

Prowadzenie: Agnieszka Bałaga-Okońska – absolwentka PWST w Krakowie, aktorka Teatru Zagłębia. Zajmuje się także dubbingiem, jest pedagogiem na wydziale wokalnym Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu. Pracuje z młodzieżą i dorosłymi w ramach rozmaitych warsztatów , m. in. w ramach programu Instytutu Teatralnego czy warsztatów pod patronatem Państwowego Instytutu Filmowego oraz przy współtworzeniu spektaklu „Świst ostateczny” w reż. E. Sałużanki z udziałem młodzieży. Marzy o realizacji pomysłów rozwijania młodzieży w ramach warsztatów twórczych łączących różne dziedziny sztuki.

Czas trwania zajęć: ok. 3 godz.

Bilety: 20 zł.


 
                                                                                                                                                                                                                   
           
  

 
 
 
ZAJĘCIA STAŁE
 

Informacje