KOBIECA ART ARENA: Marta Frej „#jestemsilnabo”


Do 7 kwietnia (niedziela)


KOBIECA ART ARENA: Marta Frej „#jestemsilnabo”

Wystawa


Galeria Sztuki Współczesnej Przytyk zaprasza na wystawę prac Marty Frej – malarki, ilustratorki, animatorki kultury, prezeski fundacji Kulturoholizm. Zasłynęła jako autorka feministycznych memów internetowych, łączących błyskotliwy, moralizatorski humor z kunsztowną grafiką. 
Marta Frej urodziła się w 1973 r. w Częstochowie. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Za działalność artystyczną zaangażowaną w obronę równości płci i praw kobiet została wyróżniona nagrodą Okulary Równości 2015, przyznawaną przez Fundację im. I. Jarugi-Nowackiej. Laureatka nagrody O!lśnienia roku 2017 w kategorii: sztuka. Wraz z Agnieszką Graff wydała w 2015 r. książkę „Memy i grafy. Dżender, kasa i seks”, a w ubiegłym roku ukazał się jej komiks „Dromaderki”. Najbardziej popularne prace to obrazy z podpisami ilustrujące współczesne życie kobiet w Polsce. Prace, które przybrały formę obrazów, były wystawiane w różnych galeriach w całej Polsce. Obecnie pracuje w Centrum Promocji Młodych w Częstochowie.

O projekcie #jestemsilnabo artystka mówi, że „chce wesprzeć nas, kobiety. Zdarzyło Ci się kiedyś mieć dość bycia sobą? Nie mieć sił na nic? Stracić nadzieję i nawet nie pamiętać, jaki ona ma smak? Czy z tego można czerpać siłę? Czy każde doświadczenie i każda chwila jest po coś? Bohaterki dnia codziennego  mówią, że tak. Są silne pomimo, wbrew i na przekór”.

Wstęp wolny.

 
                                                                                                                                                                                                                   
           
  

 
 
 
ZAJĘCIA STAŁE
 

Informacje