WEEKEND Z TCK


PIĄTEK Z TCK


Tym razem weekend krótszy, bo tylko piątkowy. W sobotę i niedzielę Kino Olbrzym, niestety nieczynne, gdyż w budynku TCK swoją siedzibę będą miały aż dwie komisje wyborcze.
Tym bardziej zatem warto wykorzystac piątek, bo i jest w czym wybierać :-)

godz. 17.00, Miejskie Kino Olbrzym | 15+
KINO z CHEMETEM: Słodki koniec dnia | film 2019 napisy

„Kino z Chemetem” to nowy cykl kinowy propagujący i ułatwiający dostęp do kultury wielkiego ekranu wspierany przez CHEMET SA. Na początek zapraszamy na spotkanie z kolejną wielką kreacją Krystyny Jandy w roli Marii - polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla. Akcja filmu rozgrywa się w malowniczej i pełnej sielankowego spokoju toskańskiej miejscowości. To właśnie tutaj stoi dom Marii. I oto nagle jej życie zostaje wywrócone do góry nogami. Jedna publiczna, emocjonalna wypowiedź sprawi, że Maria doświadczy dotkliwych konsekwencji swoich słów.

godz. 17.00, TCK Opatowice | 6+
Kwiatki na Dzień Matki | warsztaty rękodzieła

Malowanie na wodzie to technika zdobienia, która przenosi w świat niezwykłych kolorów i kształtów. Na przedmioty nanosi się wzory i kształty powstające na powierzchni wody. Schną one prawie natychmiast, a efekty przechodzą wszelkie oczekiwania.
Uczestnicy warsztatów (inspirując się starożytną sztuką ebru) ozdobią tak doniczki, w których następnie zasadzą kwiaty. Finałem ma być piękny kwiat w równie pięknej doniczce -  prezent na Dzień Matki. Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku powyżej 6 lat. Materiały w cenie biletu.

Godz. 17.00, TCK Lasowice | BO
Makramy | warsztaty rękodzieła

Ja plotę, ty pleciesz, my pleciemy, czyli robimy MAKRAMY
Zapraszamy do zabawy w tworzenie makram, czyli pięknych ozdób ze sznurka. Znajomość  podstawowych splotów pozwala na wykonanie bardzo efektownych i trwałych wyrobów, a różnorodność wiązań daje wręcz nieograniczone możliwości tworzenia najrozmaitszych wzorów i łączeń.
W trakcie spotkania uczestnicy warsztatów wykonają zjawiskową ozdobę ścienną, która może stać się elementem dekoracyjnym nawet najbardziej eleganckiego domu lub mieszkania.
Warsztaty poprowadzi Angelika Krzus.
Materiały w cenie biletu.

godz. 19.00, DKF Olbrzym | 16+
OGLĄDAJ MUZYKĘ: Sugar Man | film 2012 napisy

Wróżono mu ogromny sukces i wielką karierę. Talent Sixto Rodrigueza znalazł jednak uznanie tylko u krytyków. Publiczność go nie doceniła, a on sam po wydaniu drugiej płyty zapadł się pod ziemię. Wydawałoby się, że to już koniec historii, a tak naprawdę to dopiero początek. Zapraszamy na dokumentalny film „Sugar Man” o artyście przez lata trwającym w niewiedzy, że w RPA sprzedał więcej płyt niż The Rolling Stones, czy Elvis Presley. Wzruszająca, zachwycająca widzów opowieść o potędze muzyki.
Prowadzenie: Bolesław Kowalski.

godz. 19.30, Miejskie Kino Olbrzym | 16+
Vox Lux | film 2018 napisy

Celeste była nastolatką, kiedy wielka tragedia wywindowała ją na szczyty sławy i zrobiła z niej gwiazdę pop. Po latach musi zmierzyć się z przeszłością i przygotować się do wielkiej trasy koncertowej.
                                                                                                                                                                                                                   
           
  

 
 
 
ZAJĘCIA STAŁE
 

Informacje