Gwarki 2019: ART.ERIA.TG


4 września (środa) - 20 października (niedziela)

Wernisaż wystawy Marty Czarneckiej „Szkielety, tkanki i odbicia zdarzeń” oraz koncert zespołu Symetrio

WYSTAWA:
ART.ERIA.TG to projekt wystawienniczy realizowany w przestrzeni miejskiej przez Galerię Sztuki Współczesnej Przytyk, działającej w Tarnogórskim Centrum Kultury. Główna ekspozycja będzie miała miejsce w Kościele Zbawiciela na Rynku. Wydarzenie jest okazją do przedstawienia działalności artystycznej lokalnych twórców. W tegorocznej edycji udział weźmie tarnogórzanka Marta Czarnecka, doktorantka w zakresie malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wśród nagród otrzymanych przez artystkę można wymienić m.in.: Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014), Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego (9. Edycja Triennale Grafiki Polskiej, 2015), Nagrodę Angelus (I Przegląd Sztuki Współczesnej „Nowa Awangarda”, 2017), II Nagrodę (III Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego, 2018). Ma w swym dorobku kilka wystaw indywidualnych oraz udział w ponad 40 wystawach i projektach zbiorowych w Polsce, Czechach i Francji.
 
KONCERT:
Symetrio czyli Marcin Jabłoński, Adam Potera i Krystian Saciłowski, to projekt nieprzeciętny. Powstały stosunkowo niedawno, bo w 2014 roku, zdobył serca słuchaczy w wielu miejscach Europy, głównie za sprawą kreowania własnego gatunku muzycznego i nieszablonowego podejścia do muzyki. Zestaw trzech akordeonów w rękach znakomitych, profesjonalnych muzyków tworzy zespół, który zgodnie ze swym założeniem łamie stereotypy. Indywidualnie członkowie Symetrio to muzycy wykształceni przez wybitnych pedagogów w Polsce, Anglii, Szkocji i Austrii. To cztery zupełnie różnie osobowości twórcze, które połączyła wspólna pasja. Symetrio stale koncertuje i zdobywa laury na międzynarodowych festiwalach m.in. w Polsce, Czechach, Słowacji, Austrii, na Litwie, Łotwie, Chorwacji, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Włoszech. Ich program to głównie kompozycje autorskie. To wirtuozeria połączona z jazzem, klasyką, folklorem i charakterem każdego z członków. Koncerty Symetrio to zabawa dźwiękiem. To eksperymenty. To improwizacja. A przede wszystkim to niepowtarzalny spektakl, w którym emocje, muzyka i sfera wizualna grają pierwszoplanową rolę.  

Wernisaż: 4 września (środa), godz. 19:00
Zwiedzanie w czasie Gwarków: 5-8 września (czwartek - niedziela), godz. 11:00-18:00
Zwiedzanie do 20 października (niedziela), w godzinach otwarcia kościoła lub po zgłoszeniu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejsce: Kościół Ewangelicko-Augsburski w Tarnowskich Górach

Wstęp wolny
                                                                                                                                                                                                                   
           
  

 
 
 
ZAJĘCIA STAŁE
 

Informacje