Aktualności

Wyniki konkursu SLAJDOWISKO.TG 2018

Nagroda 1. Daria Urban-Kostyk, Wojciech Kostyk: "Nowa Zelandia. Nie-skończona droga";

Nagroda 2. Joanna Mrowca, Mateusz Piątek: "Into the wild ICEland" oraz Urszula Wilczek: "Mongolia – bezkresy błękitne";

Nagroda 3. Anna Gołkowska-Dymarczyk: „Sri Lanka – kraj pachnący curry i kadzidłem” oraz Daria Kruszelnicka-Guzy: „Islandia – daleko na północ”.

Wyróżnienie postanowiono przyznać prezentacji Macieja Jarolima: "Oblicza Afryki".

Wszystkie wymienione wyżej prezentacje otrzymały dyplomy oraz nagrody, ufundowane przez sponsorów wydarzenia. Pozostałe prezentacje również otrzymały dyplomy oraz nagrody za udział w konkursie.

W głosowaniu publiczności najwięcej głosów uzyskała prezentacja Darii Urban-Kostyk i Wojciecha Kostyka "Nowa Zelandia. Nie-skończona droga" (25 głosów). Kolejne miejsca w głosowaniu uzyskały prezentacje: Włodzimierza Nielipińskiego "7 smaków Azji" (23 głosy) oraz Macieja Jarolima "Oblicza Afryki" (22 głosy).

Przepisy kulinarne kuchni indyjskiej autorstwa Anny Petryny. Uczestniczki programu MasterChef i prowadzącej warsztaty kulinarne w TCK. Życzymy smacznego :)

1.Pierożki samosa

2.Ryż biryani
3.Chlebki roti
4.Mango Lassi
5.Dahl – gęsta zupa z soczewicy
6.Mieszanka curry masala
7.Butter chicken (maślany kurczak)

 

Niesamowity prezent świąteczny sprawili nam nasi cudowni tancerze.
Na festiwalu tanecznym w Częstochowie, który odbył się 16 grudnia nasze grupy i soliści 5-ciokrotnie stanęli na podium. Docenione zostały nasze 3 choreografie zespołowe i 2 solistki.
Magdalena Kulawik - 3 miejsce
Marysia Lebel - 2 miejsce
Tess - 2 miejsce
Tess I - 1 miejsce
Mały Tess - 1 miejsce
Jesteśmy dumni z naszych tancerzy i choreografów za tak fantastyczne zakończenie roku.
Wszystkim gratulujemy i dziękujemy!
Pragniemy pochwalić się świetną wiadomością - nasza Instruktorka ds. artystycznych zajmująca się animacją społeczno-kulturalną dostała się do I etapu konkursu dla partnerstw projektu Operator Kultury, realizowanego przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Projekt ten jest jednym z elementów programu Bardzo Młoda Kultura, a jego ideą jest zbliżenie sektorów oświaty i kultury w prowadzeniu edukacji kulturowej.Miło nam poinformować, że Tarnogórskie Centrum Kultury będzie realizowało zadanie: Kultura w plenerze - zakup sprzętu i wyposażenia na potrzeby realizacji edukacji kulturalnej oraz działań artystycznych. Zestaw projekcyjny, nagłośnieniowy i oświetleniowy posłuży temu, by „wyjść” z kulturą poza mury budynku TCK.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
.


Informacje