FotorelacjeW karnawałowych rytmach - operetką „Paryski Romans” w wykonaniu Teatru Muzycznego Iwia powitaliśmy Nowy Rok w TCK!
Przez dwa dni sala widowiskowa pękała w szwach, a oklaskom nie było końca...   


Pierwsze spotkanie miłośników gier bitewnych z uniwersum Warhammer 40000 i Age of Sigmar. 
Poznaliśmy krótką historię gier bitewnych oraz zasady najpopularniejszych systemów bitewnych w Polsce. Przy dwóch pełnowymiarowych stołach wraz z makietami, z wykorzystaniem czterech armii odtworzyliśmy realia bitwy oraz jej przebieg.
Pierwsze spotkanie było też doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania znajomości z innymi sympatykami gier i niezwykłego świata Warhammer!     

Tarnogórski Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 przeszedł do historii!     


W ramach tegorocznego wydarzenia Makaty - kulturalnie bliżej świata wybraliśmy się na daleką Północ, do magicznej Skandynawii. Na miłośników skandynawskich klimatów czekało wiele atrakcji: koncert niesamowitej artystki z Wysp Owczych – Elinborg, wystawa przepięknej rzeźby ceramicznej autorstwa Jolanty Hermy-Pasińskiej, warsztaty rękodzieła himmeli (tzw. skandynawskich pająków), warsztaty plastyczno-literackie dla dzieci, zabawa z klockami Lego, spotkania z podróżnikami, a także projekcje filmowe.

"Urodzinki", bo dopiero od 5 lat istnieje chór mieszany Fresco działający w Tarnogórskim Centrum Kultury. Mimo niewielkiego - wydawałoby się - stażu, Fresco ma na koncie wiele koncertów i nagród.  Do jednych z nich, i to najważniejszych, należy udział w Festiwalu im. Jana Kiepury i to w koncercie galowym „Aria dla Krynicy".
Na jubileuszowym koncercie w TCK nie zabrakło pokazu fantastycznych umiejętności chóru pod dyrekcją Karoliny Gołofit, ale także nie zabrakło życzeń i gratulacji!             

Informacje