Relacje

Dziecięcy Uniwersytet Kultury - Warsztaty literackie dla najmłodszych

Literackie spotkanie pokoleń! Na dzisiejsze spotkanie z Mateuszem Świstakiem poświęcone twórczości Alfreda Szklarskiego swoje dzieci przyprowadzili rodzice wychowani na przygodach Tomka Wilmowskiego. Razem przenieśliśmy się w świat literatury i podróżniczej odsłony najciekawszych książek. Zapraszamy do galerii zdjęć.

GALERIA ZDJĘĆ

Niedzielny Poranek z Bajką - "Wilk, Koza i koźlęta"

19 listopada odbyła się kolejna odsłona Niedzielnego Poranka z Bajką. Tym razem za sprawą Teatru Żelaznego z Katowic przenieśliśmy się do bajecznego świata inspirowanego baśnią Braci Grimm.
Sala ponownie zapełniła się do ostatniego miejsca, a na twarzach dzieci rysował się uśmiech i zaciekawienie jak zakończą się losy głównych bohaterów – czy wilk wreszcie naje się do syta? A może kózki okażą się sprytniejsze od Wilka?
Na szczęście jak to często w bajkach, koniec okazał się bardzo pouczający i dzieci wróciły do domu zadowolone lekcją życia dostarczoną przez wilka.


GALERIA ZDJĘĆ

Finisaż wystawy "Wszystko jak poezja" - Walentyna Szoba

Od 1 listopada w Galerii Sztuki Współczesnej Przytyk można było oglądać prace Walentyny Szoby. 19 listopada odbył się finisaż wystawy „Wszystko jak poezja” i spotkanie z artystką. Walentyna Szoba była uczestniczką kilkudziesięciu wystaw zbiorowych i indywidualnych, m.in. w Mińsku, Brześciu, Grodnie, Wrocławiu, Genewie, Limoges we Francji, San Benedetta del Toro i Fivizzano we Włoszech.GALERIA ZDJĘĆ

Konkurs: Pozytywnie Nakręceni Tarnogórzanie

W ubiegły piątek w TCK miało miejsce rozdanie nagród w pierwszej edycji konkursu „Pozytywnie Nakręceni Tarnogórzanie” organizowanego przez Tarnogórskie Centrum Kultury w Reptach Śląskich i DKF Olbrzym.
Konkurs miał na celu aktywizować dzieci i młodzież z terenu naszej gminy, zachęcić ich do aktywnego udziału w wydarzeniach kulturalnych oraz promować pasję i zainteresowania mieszkańców Tarnowskich Gór.

Nagrody w konkursie ufundowali: Wydawnictwo Otwarte, Wydawnictwo Zakamarki, Restauracja MODRA, Bawilandia FIGLE MIGLE, Kręgielnia KULA HULA, Strefa Ruchu, BeClever - Szkoła Językowa & Akademia Rozwoju, sklep komputerowy blu-vision.pl, Restauracja Stara Stajnia u Wojtachy, Silesia Ogrody.
 

Gratulujemy !GALERIA ZDJĘĆ

"Podróże ze sztuką" - Lizbona

Pierwsze spotkanie w nowym sezonie w ramach cyklu „Podróże ze sztuką” już nami. Za sprawą wspaniałych opowieści dr Jacka Kurka przenieśliśmy się do przepełnionej wspaniałą architekturą - Lizbony.
Stolica Portugalii, to druga – po Atenach – najstarsza stolica Europy, z której wywodzą się wielcy odkrywcy, jak Magellan i Vasco da Gama.
Kolejna „podróż” już 12 grudnia, w czasie której wybierzemy się do stolicy Czech - Pragi. Już teraz zachęcamy do udziały w tym niezwykłym wieczorze, w czasie którego sztuka, emocje i piękno wygrywają z szarą codziennością.

Informacje