Relacje


Warsztaty rękodzieła - ogromne kwiaty z bibuły


Takie cudowne kwiaty z bibuły powstały podczas ostatnich warsztatów rękodzieła. Na kolejne spotkanie rękodzielników zapraszamy w czerwcu. Szczegóły już wkrótce.

GALERIA ZDJĘĆ

 


Koncert chóru Fresco


Chór Fresco po raz kolejny udowodnił, że doskonale czuje się zarówno wykonując muzykę sakralną, jak i gospel, pop czy rock. Oprócz „Missy Brevis” Jana Szopińskiego, podczas koncertu usłyszeliśmy znane i lubiane przeboje takich wykonawców jak: Ed Sheeran, Sam Smith, John Legend oraz legendarnych rockowych zespołów Queen oraz Toto.

GALERIA ZDJĘĆ

 


Warsztaty taneczne z Katarzyną Mieczkowską


Katarzyna Mieczkowska - uczestniczka 5. edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, specjalność choreografia i techniki tańca. Szkoliła się pod okiem wielu znakomitych instruktorów. Od kilku edycji pełni rolę choreografa w programie Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami

GALERIA ZDJĘĆ

 


Spektakl teatralny dla dzieci pt. "Baśń z tysiąca i jednej nocy"


„Baśń z księgi tysiąca i jednej nocy” w wykonaniu Teatru ZL działającego w Tarnogórskim Centrum Kultury. Tym razem, z Najmłodsi widzowie przenieśli się do dalekiej Persji gdzie mieszkał młodzieniec Alibaba, który choć był ubogi, nie narzekał na swój los, kochał ludzi i nie wstydził się swego ubóstwa. Pewnego razu uśmiechnęło się do niego szczęście – odkrył tajemnicę bandy zbójów. Poznał zaklęcie do magicznego Sezamu, w którym ukryte były kosztowności i dzięki temu stał się bogaty. Niespodziewane bogactwo przysporzyło mu jednak wielu kłopotów. Stało się powodem zawiści zachłannego brata Kasima oraz czterdziestu rozbójników, którzy za wszelką cenę chcieli się zemścić za odkrycie ich tajemnicy.

GALERIA ZDJĘĆ

 


Koncert Wiosenny 2017 – muzyka filmowa


Na początku maja na scenie Tarnogórskiego Centrum Kultury aż dwukrotnie wystąpiła ciesząca się olbrzymim uznaniem słuchaczy Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta, działająca przy Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach. Muzycy pod batutą Aleksandra Königa – laureata tegorocznej Nagrody Burmistrza Miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, wykonali przeboje muzyki filmowej. Nie zabrakło opracowań wybranych kompozycji Ennio Morricone, tematów z filmów o Jamesie Bondzie, muzyki z bajek „Król Lew” i „Piękna i Bestia”, wiązanki z filmów Chaplina.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Informacje