Relacje

Warsztaty komputerowe dla seniorów „Klik do wiedzy”

 

W związku z dużym zainteresowaniem uruchomiliśmy kolejną edycję warsztatów komputerowych dla seniorów „Klik do wiedzy”.

Zapraszamy wszystkich chętnych na bezpłatne warsztaty obsługi komputera i internetu, które odbywać się będą w TCK. Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy zadzwonić pod numer telefonu (32) 285-27-34 (wew. 21) i zgłosić chęć udziału. Na warsztaty należy przynieść swój sprzęt (laptop, tablet).
Terminy spotkań dla grupy podstawowej: poniedziałek, czwartek 8:45-9:45. Z kolei grupa średniozaawansowana będzie się spotykać w wtorki 8:45-9:45.

Sponsorami warsztatów komputerowych są firma blu-vision.pl z Tarnowskich Gór oraz Wydawnictwo Migra.


 

 

Spotkanie: "Tarnowskie Góry – Droga do UNESCO"
 

W TCK odbyło się spotkanie z Burmistrzem Tarnowskich Gór oraz Zbigniewem Pawlakiem - asystentem burmistrza Tarnowskich Gór ds. UNESCO, Wiceprezesem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, którzy opowiedzieli o drodze Tarnowskich Gór do UNESCO oraz unikatowych obiektach, dzięki którym możemy cieszyć się sukcesem.


GALERIA ZDJĘĆ


 

 


Wernisaż wystawy „Dyplomy 2017”


Mają talent, wiedzę i fach w ręku. To, nad czym pracowali przez ostatnich kilka lat, zaprezentowali 6 października w Galerii Sztuki Współczesnej Przytyk, działającej w TCK.
„Dyplomy 2017” to już kolejna wystawa absolwentów Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach. Łączy ona wiele dyscyplin twórczości artystycznej m.in. malarstwo, rysunek, grafikę, rzeźbę, dekorowanie wnętrz czy fotografię.
Ekspozycja jest efektem wieloletniej współpracy Tarnogórskiego Centrum Kultury oraz Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach.

 


GALERIA ZDJĘĆ


 

 


Festyny dzielnicowe


Pomimo niesprzyjającej aury pod koniec wakacji nie mogliśmy narzekać na nudę.
W dwóch dzielnicach Tarnowskich Gór (Sowice, Osada Jana) odbywały się festyny, które swoim bogatym programem przyciągnęły dużo uczestników. Nie zabrakło koncertów lokalnych artystów, zabaw dla najmłodszych i dobrodziejstw kulinarnych tarnogórskich firm gastronomicznych.

GALERIA ZDJĘĆ


 


W czerwcu w TCK odbyła się kolejna edycja warsztatów ekologicznych dla dzieci i dorosłych Eko Kraina. W programie znalazły się m.in. wystawa tkaniny i odzieży unikatowej "Różnorodność materii", warsztaty rękodzieła oraz fenomenalny koncert Muzyki Sfer. Imprezę ponownie wzbogaciliśmy o przegląd filmów w ramach międzynarodowego festiwalu Ekotopfilm-Envirofilm. Pokazaliśmy najciekawsze i unikatowe filmy popularyzujące wiedzę z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska.

GALERIA ZDJĘĆ 

Informacje