Czynna do 22 lipca


„PUNKT MŁODEJ SZTUKI” - wystawa uczestników zajęć plastycznych
 
Wystawa prezentuje prace uczestników zajęć plastycznych skupionych wokół projektu i miejsca o nazwie Punkt Sztuki. To program edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych organizowany przez Tarnogórskie Centrum Kultury. Od października do czerwca spotykają się u nas dzieci, młodzież i dorośli, aby spędzić swój wolny czas ze sztuką. Wystawa podsumowuje działania plastyczne naszych zdolnych i pełnych pasji uczestników trzech różnych warsztatów artystycznych:

Jolanta Opara - warsztaty artystyczne „Kraina Wyobraźni”: to miejsce stworzone specjalnie dla dzieci i młodzieży. Na naszych zajęciach kładziemy nacisk na rozbudzanie wyobraźni i naturalnego potencjału dziecka. Poznajemy przedstawicieli wybranych kierunków sztuki współczesnej, a ich dzieła są dla nas inspiracją. Tworzyliśmy prace malarskie, rysunkowe i kolaż. Wykonaliśmy również prace przestrzenne z gliny, masy papierowej, tektury, plasteliny. Dzieci i młodzież mają olbrzymie możliwości, które trzeba tylko odpowiednio wyzwolić, a w każdym z naszych młodych uczestników drzemie wyjątkowy artysta.

Mateusz Jankowski - „Szkicownik”: pomimo różnic w wieku, wszystkich połączyła wspólna pasja. Skupiamy się na podstawowych zagadnieniach, takich jak kompozycja, przestrzeń, światło, rytm, proporcja itp. Na wystawie prezentujemy wybrane prace z ostatnich dwóch lat działalności.

Władysław Grzesica - Pracownia ceramiki i małej rzeźby: to przede wszystkim przestrzeń dla wszystkich ogarniętych pasją tworzenia unikatowych i niepowtarzalnych obiektów ceramicznych. W trakcie zajęć uczestnicy poznają  różnorodne techniki ceramiczne, podstawy rzeźby, materiały i narzędzia potrzebne do pracy twórczej. Warto zwrócić uwagę, że praca z gliną ma charakter terapeutyczny, pozwala również na poszerzenie kontaktów interpersonalnych. To kreatywny i pożyteczny sposób na  spędzenie czasu wolnego.

Wstęp wolny.

I już teraz zapraszamy na kolejne warsztaty po przerwie wakacyjnej. Do zobaczenia!
 

 

Informacje