Czynna do 28 października (niedziela)
 

„WIZERUNKI” to tytuł tegorocznej wystawy w ramach wydarzenia ART.ERIA.TG, które tradycyjnie już inauguruje Dni Miasta – Gwarki. 
 
ART.ERIA.TG to projekt wystawienniczy, który na stale wpisał się w program Gwarków. W tym roku głównym motywem będzie postać człowieka. Artyści na płótnach ukażą odzwierciedlenie ludzkiego oblicza za pomocą różnych technik malarskich. Wystawa „Wizerunki” jest próbą wyeksponowania ekspresji natury ludzkiej przefiltrowanej przez artystyczną wrażliwość dwojga tarnogórskich twórców: Sylwii Gizy oraz Michała Kolocha. 

SYLWIA GIZA: ur. w 1986 r. w Tarnowskich Górach, Absolwentka Wyższej Szkoły Technicznej 
w Katowicach (kierunek Architektura Wnętrz). Jej realizacje, głównie  tworzone w technikach malarskich, mają na celu ukazanie impresji człowieka i jego związków z naturą oraz często odnoszą się do kobiecości. Jej malarstwo jest niezwykle refleksyjne i liryczne.

MICHAŁ KOLOCH: ur. w 1980 r. w Tarnowskich Górach, absolwent Wydziału Socjologii Uniwersytetu Śląskiego, zawodowo zajmuje się tatuażem, swoje prace realizuje głównie w technikach malarskich, szuka nowych rozwiązań formalnych  i eksperymentuje z różnymi materiałami jednak pozostaje wierny realistycznym przedstawieniom.


Prace składające się na ekspozycję rozmieszczone zostaną w wyjątkowej przestrzeni Kościoła Zbawiciela. W ramach wernisażu odbędzie się również koncert uczestników IX Mistrzowskich Kursów dla flecistów, które odbyły się w Pałacu w Rybnej.
Prowadzącymi były: dr Agata Igras (UMFC Warszawa, Akademia Sztuki w Szczecinie) oraz Hanna Sosińska-Kraski (fortepian), które wystąpią wraz z młodzieżą.

Wystawa czynna będzie do 28 października.
Zwiedzanie wystawy: prosimy o kontakt z parafią (tel. 609 800 827 lub e-mail: parafia.zbawiciela [at] gmail.com).

Informacje