4 października (czwartek), godz. 19.00


Na XX-lecie Tarnogórskiego Centrum Kultury przygotowaliśmy nie lada gratkę dla miłośników teatru i nieśmiertelnej literatury – spektakl Teatru Groteska z Krakowa na podstawie powieści Michała Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”.

„Mistrz i Małgorzata” to prawdziwy fenomen literacki. Pierwsze wydanie polskie ukazało się w 1969 r., prawie równolegle z radzieckim. Natomiast pełną, nieocenzurowaną wersję wydano po raz pierwszy w Polsce dopiero w 1981 r.

Opowieść o szatanie, „który wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro” weszła do światowego kanonu arcydzieł. Długo by mówić o wszystkich strunach, które w nas ta historia porusza, bo każdy czyta ją trochę inaczej. Jednych interesuje groteskowy obraz socrealistycznej Moskwy, innych zachwyca historia miłości Małgorzaty i Mistrza, jeszcze innych zaciekawia potraktowany niestereotypowo wątek Piłata i Jeszuy.
Jaka jest wersja Groteski? Na pewno diabelska, bo głównymi animatorami spektaklu są członkowie świty Wolanda. Na pewno wybiórcza, bo nie opowiadamy wszystkich wątków książki. I na pewno bardzo indywidualna, gdyż głównym narratorem spektaklu jest jedna postać – wpędzony w szaleństwo, uwikłany w tragikomiczny splot wydarzeń poeta Iwan Bezdomny.
To poruszająca historia nieszczęśliwej miłości Małgorzaty, to opowieść o ludziach, którzy są w stanie kochać wbrew wszystkim i wszystkiemu.

Czas trwania: 2 h 15 min. (1 przerwa).

Spektakl dla widzów powyżej 14 lat.

Bilety: 32/40 zł


 

Informacje