Repertuar


19 marca - wtorek

19.00 SPOTKANIE FILMOWE. „Różne odcienie filmowej burleski” – prowadzenie. Robert Siwczyk
Burleska filmowa czy inaczej slapstick kojarzy się widzom głównie z Charliem Chaplinem, Busterem Keatonem, czy Haroldem Lloydem. Każdy z nich używał poetyki gagów do innych celów, czemu dawali wyraz w swoich filmach. Na spotkaniu porozmawiamy też o mniej znanych w naszym kraju rejonach filmowej burleski. Może być zaskakująco - ale zawsze zabawnie.

23 marca – sobota

19.00 SPUTNIK NAD POLSKĄ. „GŁĘBOKIE RZEKI” (2018) Rosja, r. W. Bitokow [75 min] – dramat, wstęp 8/10zł
Pierwszy w historii kina film nakręcony w całości w języku kabardyńskim. Najmłodszy syn wraca do rodzinnego domu, aby pomóc ojcu i dwóm braciom w realizacji korzystnego zlecenia wyrębu drzew w lesie. Podczas jego długiej nieobecności w rodzinnym domu niewiele się zmieniło. członkowie rodziny znoszą znojny trud, by zarobić na chleb; borykają się z konfliktami z mieszkańcami sąsiedniej wioski, nieumiejętnością okazywania sobie uczuć i brakiem zrozumienia wobec najbliższych.

24 marca - niedziela

19.00 SPUTNIK NAD POLSKĄ. „LILI” (2018) Rosja, r. A.Czyżykow, S. Kulikow, N. Czyżykowa [84 min] – dramat, wstęp 8/10zł
Główna bohaterka filmu – Lili, to artystka objazdowego cyrku, w której życiu nieoczekiwanie pojawia się pierwsza miłość. Uczucie przychodzi do niej w postaci Lioni Peropoła, miejscowego mechanika maszyn rolniczych, prostego, dwudziestopięcioletniego chłopaka. Miłosne i życiowe perypetie bohaterów są ciasno związane z życiem cyrku, którego dyrektor o przydomku Karabas stara się zmusić maleńką akrobatkę do przyjęcia zalotów dziecinnego syna mera, tylko p to, by uzyskać zgodę na przedłużenie tournée.

29 marca  - piątek

19.00 SPUTNIK NAD POLSKĄ.  „AMBIWALENCJA” (2018) Rosja, r. A. Bilżo [121 min] – dramat, wstęp 8/10zł
Dwaj przyjaciele, początkujący psychiatrzy, mają zupełnie różny stosunek do życia. Jeden chce zawsze postępować według ustanowionych zasad; drugi - eksperymentować. Pierwszy to poukładany prymus; drugi - wichrzyciel spokoju. Pierwszy kocha, jednocześnie nienawidząc; drugi nienawidzi, kochając. Niestety, obaj kochają tę samą kobietę - Katerinę Siergiejewną. Dla jednego jest ona matką, żoną ojca. Dla drugiego - kochanką.

30 marca – sobota

19.00 SPUTNIK NAD POLSKĄ. „PITER BY KASTA” (2017) Rosja, r. A. Soboliew, P. Lee [62 min] – dramat, komedia, thriller, wstęp 8/10zł
Film składa się z czterech historii, opowiadających o Petersburgu oczami prostych chłopaków, którzy wiele już widzieli i przeżyli w swoim życiu, pozostali jednak wierni swoim ideałom. Inspiracją do powstania filmu był Petersburg i muzyka z nowego albumu rosyjskiego zespołu hip-hopowego Kasta.

31 marca – niedziela

19.00 SPUTNIK NAD POLSKĄ. „NIECH BĘDZIE LIZA” (2018) Rosja, r. I. Kagramanow [85 min] – dramat, komedia, thriller, wstęp 8/10zł
Katia mieszka z mężem i matką w niewielkim prowincjonalnym mieście. Razem z mężem pracują w miejscowej fabryce. Nieoczekiwanie jej matka poważnie podupada na zdrowiu i chce przepisać cały majątek na syna - rodzonego brata Katii. Kobieta nie może pogodzić się z niesprawiedliwą decyzją, dlatego zaczyna walkę o swoją część spadku. W pogoni za iluzorycznym dobrem materialnym kobieta decyduje się na bardzo desperacki akt.


6 kwietnia - sobota

19.00 SPOTKANIE DKF: „GIRL” (2018) Belgia, r. L. Dhont [100 min.] – dramat, 16+, NAPISY, wstęp 8/10 zł
Lara marzy o staniu się kobietą i karierze tanecznej. Przed nią wyjątkowy, lecz niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, tworzenia tożsamości. "Girl" to dojrzałe, poruszające kino o wyczerpującej walce o siebie w pozornie akceptującym świecie, ale również pełna emocji historia o podążaniu za marzeniami. Nagrodzony w Cannes zjawiskowy Victor Polster.

9 kwietnia - wtorek

19.00 FESTIWAL GRAND OFF cz. I - Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata [94 min.], NAPISY, wstęp wolny (wejściówki)
Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie. To powołane do życia w 2006 roku wydarzenie kulturalne zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalną Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach.
Najlepsza reżyseria i fabuła – „The transfer” [22 min]
Najlepszy scenariusz – „Adnan’s Father” [25 min]
Najlepszy montaż i zdjęcia – „Inside I’m racing” [18 min]
Najlepsza scenografia i rola męska – „The peculiar abilities of Mr Mahler” [29 min]


11 kwietnia - czwartek

18.00 SPOTKANIE DKF: „Seriale 2.0 – Bitwa seriali młodzieżowych”, wstęp wolny (wejściówki)
Wiosenne spotkanie poświęcimy tytułom obrazującym problemy, rozterki, wzloty i upadki nastolatków. Często to właśnie z produkcjami z młodzieżą w rolach głównych mają do czynienia na samym początku przyszli fani seriali. Formuła spotkania będzie zupełnie nowym doświadczeniem dla stałych bywalców. Dajcie się zaskoczyć trzem zadeklarowanym serialomaniakom i za razem prowadzącym: Maciejowi Matusikowi, Jarosławowi Malikowi i Bolesławowi Kowalskiemu.

12 kwietnia - piątek

19.00 SPOTKANIE DKF:  „ZŁODZIEJASZKI” (2018) Japonia, r. H. Koreeda [121 min.] – dramat, 13+, NAPISY, wstęp 8/10 zł
Historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio. Utrzymują się najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążąc koniec z końcem, to gdy jednak pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości.

13 kwietnia - sobota

EKO KRAINA 2019 – PTAKI:
19:00 „PTASZNIK Z ALCATRAZ” (1962) USA, r. J. Frankenheimer [143 min.] – biograficzny, 13+, NAPISY, wstęp wolny (wejściówki)
Odsiadujący dożywocie więzień odkrywa w sobie pasję do ornitologii.

16 kwietnia - wtorek

19.00 FESTIWAL GRAND OFF cz. 2 - Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata [76 min.], NAPISY, wstęp wolny (wejściówki)
Najlepsza aktorka – „I think I have a crush on you” [9 min.]
Najlepszy dokument – „ Abramek wrócił sam” [45 min.]
Najlepsza animacja – „Concert of the fire” [7 min.]
Najlepszy Film Polski – „Mleko” [15 min.]


25 kwietnia - czwartek

19.00 SPOTKANIE DKF: „BERLIN, BARCELONA” (2018) Hiszpania, r. E. Trapé [99 min.] – dramat, 13+, NAPISY, wstęp 8/10 zł
Comas, Olivia, Eloy oraz Guille znają się od liceum, zawsze trzymali się razem. Jednak kiedy Comas przeprowadził się z Barcelony do Berlina, nie mają już okazji do częstych spotkań. Z okazji 35. urodzin Cosmy, udają się do Berlina, aby złożyć mu niespodziewaną wizytę. Powitanie ze strony dawno niewidzianego przyjaciela nie jest jednak takie, jakiego się wszyscy spodziewali.

Informacje