Do 13 stycznia


Wystawa „Struktury Światła”

Galeria Sztuki Współczesnej Przytyk zaprasza na wystawę dzieł, których autorką jest Jolanta Herma Pasińska – artystka, dla której tworzenie ceramiki jest pasją, ale także sposobem na życie.

Dzięki pełnej niezależności, w swojej pracowni może realizować autorskie projekty, które dokumentują niekończącą się walkę pomiędzy poczuciem estetyki a próbą wyrażenia emocji w tworzywie kojarzonym z przedmiotami użytkowymi. Skupia się na poszukiwaniu różnorakich struktur, faktur i ażurów, ale przede wszystkim ogromnie ważną rolę w jej rzeźbach odgrywa światło, które współtworzy formę rzeźbiarską.  Dzięki niemu prace nie kończą się tam, gdzie kończy się materia ceramiczna, ale zagarniają również przestrzeń wokół siebie. Rysunek światłem jest w jej pracach równie ważny, jak ceramika, a czasem nawet ważniejszy.

Jolanta Herma Pasińska: urodziła w Bielsku-Białej, absolwentka ASP we Wrocławiu. Dyplom z zakresu ceramiki obroniła w 2000 r. w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej i prof. Przemysława Lasaka; aneks z malarstwa – w pracowni prof. Wandy Gołkowskiej. Brała udział w ponad trzydziestu wystawach w Polsce, Niemczech, Chorwacji, Austrii, na Słowacji. Jest autorką dziewięciu wystaw indywidualnych. Obecnie jest w trakcie studiów doktoranckich w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego.

Wystawa będzie czynna do 13 stycznia 2019 r. Wstęp wolny.

 

Informacje