8 grudnia (sobota), godz. 17.40


MAKATY: „Islandia – na granicy światów”

Zdzich Rabenda przedstawi prezentację podróżniczą z podróży po Islandii. Podobno każdy, kto trafia tam po raz pierwszy, ma wrażenie, jakby lądował na innej planecie. Ta kraina lodu i ognia położona tuż pod kołem podbiegunowym, w miejscu połączenia dwóch płyt kontynentalnych, posiada w swoim bogactwie aż 130 aktywnych wulkanów, gejzery, dziesiątki rzek, setki wodospadów i pól geotermalnych oraz potężny Vatnajokull - największy lodowiec w Europie.

Islandia to równocześnie jeden z najbogatszych krajów na świecie zamieszkały przez zaledwie 350 tys. ludzi, z czego największą mniejszość etniczną stanowią Polacy.

Zdzich Rabenda: Niespodziewanie na kilka miesięcy stałem się jednym z jej mieszkańców, pracując jako przewodnik po różnych lodowcach i całej wyspie. Opowiem o jasnych i mrocznych stronach mieszkania w tym niezwykłym miejscu. Zabiorę też widzów w zakamarki, do których docierają nieliczni. Zajrzymy do jaskiń lodowych, szczelin lodowcowych, obejrzymy zorzę polarną, podejmiemy dwukrotną próbę zdobycia  słynnego wulkanu Eyjafjallajökull i przemierzymy Landmanalaugar – jeden z najpiękniejszych górskich szlaków trekkingowych na świecie.

Bilety: 8 zł.


 

Informacje