8 marca (piątek), godz. 19.00


Chcesz sprawić Kobiecie swojego życia prezent, którego długo nie zapomni?
Zaproś Ją na koncert Artystki, o której mówi się, że gdyby szukać słów opisujących muzykę Karoliny, byłyby to: wrażliwość na świat i niepohamowana siła głosu zakorzenionego głęboko w naturze. Kobiecej. Pierwotnej. Fascynuje, porusza i nie daje się zapomnieć.
Czy można sobie wyobrazić lepszy prezent w Dniu Kobiet?

KAROLINA SKRZYŃSKA - wielokrotnie nagradzana na najważniejszych festiwalach w Polsce: Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Swój niemal czterooktawowy głos rozwijała na wiele sposobów: trenowała śpiew klasyczny, rozrywkowy, tzw. śpiewokrzyk (biały głos), chłonęła również specyfikę śpiewu orientalnego w Turcji.
Pierwszy album „W oddali” ukazał się w 2013 r. i zagościł w największych rozgłośniach radiowych w Polsce. Drugi – „Palcem po wodzie” z 2017 r. powstał we współpracy z wybitnymi muzykami polskiej sceny folkowej.


To nie jest typowy polski folk, to balansowanie na granicy tego co rdzenne, a tego co współczesne. To prawdziwa uczta dźwięków instrumentów z różnych stron świata, technik wokalnych (biały głos, śpiew gardłowy), melodii i rytmów. Obszar, na którym spotykają się Natura i różnorodne emocje.

Marcin Kydryński napisał o Niej, że to „jeden z najbardziej nieprawdopodobnych, pięknych, pełnych, charakterystycznych głosów w tej części świata”.

Koncert Karoliny to muzyczna podróż prowadząca widza-słuchacza przez uczucia i przestrzenie pełne baśni, dźwięków i instrumentów ze wszystkich stron świata.

Na scenie Tarnogórskiego Centrum Kultury Karolina Skrzyńska wystąpi z zespołem w składzie:
Bart Pałyga – wiolonczela, tarhu, suka biłgorajska, śpiew gardłowy, tarpan;
Mateusz Szemraj – oud, cymbały, gitara;
Wojciech Lubertowicz – bębny obręczowe, duduk, perkusjonalia;
Hubert Giziewski – akordeon.


Bilety: 20/25 zł.

Panowie! Pamiętajcie, że bilet na koncert nie musi być zwykłym zadrukowanym kawałkiem papieru. Zamień go na piękne, specjalnie drukowane, imienne zaproszenie! Wystarczy kupić bilet i zadzwonić pod numer: (32) 285-27-34, wew. 22 lub zgłosić ten fakt w recepcji TCK.

Informacje