19 maja (niedziela), godz. 18.00


Śląskie "Baby" na scenie TCK!

Bilet na to przedstawienie może być idealnym prezentem na Dzień Matki! Spektakl, który jednocześnie bawi i budzi refleksje...


„Baby” Fundacji Szafa Gra to przedstawiona w śląskiej gwarze opowieść o roli dzisiejszej śląskiej kobiety i jej poszukiwaniu własnego miejsca w świecie pomiędzy tradycją i dbaniem o rodzinę a potrzebą rozwoju i swobody.  Framuga lśniącego okna, poranny rytuał wyglądania bab przez okna. Czy to kobiety solidarne i postępowe, czy raczej może zaściankowe i chowające się po kątach baby? Jak podkreślają twórczynie przedstawienia, jedno jest pewne: baby babom zgotowały ten los.

Brawurowy spektakl stworzony przez kobiety: autorkę tekstu Sandrę Staletowicz, reżyserkę Iwonę Woźniak i trzy aktorki: Marię Baładżanow, Olgę Chrzan i Ninę Wolską.

Przedstawienie zajęło I miejsce na Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku oraz zostało laureatem ogólnopolskiego festiwalu na najlepszy spektakl teatru niezależnego The Best Off. Jest również zakwalifikowane do Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, który ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze. 

Bilety: 20/25 zł. UWAGA! Bilet na spektakl nie musi być zwykłym zadrukowanym kawałkiem papieru. Zamień go na piękne, specjalnie drukowane, imienne zaproszenie, które będzie pięknym prezentem dla Mamy! Wystarczy kupić bilet i zadzwonić pod numer: (32) 285-27-34, wew. 22 lub zgłosić chęć zamiany biletu na zaproszenie w recepcji TCK.

Występują: Olga Chrzan, Nina Wolska, Maria Baładżanow
Dramaturgia: Sandra Jaworudzka
Opracowanie muzyczne: Nina Wolska, Olga Chrzan 
Reżyseria: Iwona Woźniak
Reżyseria światła: Sergiusz Brożek
Grafika i promocja: Marcin Musialik i Jagoda Stuła

Informacje