19.06.2020

Półkolonie letnie odwołane

Szanowni Państwo,

W związku z licznymi zapytaniami kierowanymi do nas w sprawie Akcji Lato w Mieście informujemy, że tegoroczne półkolonie letnie w Tarnogórskim Centrum Kultury nie odbędą się.

Po przeanalizowaniu rozporządzeń wydanych przez Główny Inspektorat Sanitarny, Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęliśmy decyzję, by nie organizować półkolonii ze względów bezpieczeństwa.

Każdorazowo dbamy o to, by programy naszych półkolonii były bogate, różnorodne, ciekawe, a przede wszystkim bezpieczne. Tegoroczna sytuacja epidemiologiczna w wielu aspektach znacząco utrudnia, a wręcz uniemożliwia nam zorganizowanie aktywności, które spełniałyby wszystkie wyżej wymienione warunki. Przede wszystkim powierzchnie sal, jakimi dysponujemy znacząco ograniczają ilość osób, jaka jednocześnie może przebywać w pomieszczeniu. Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że zgodnie z wytycznymi dla organizatorów wypoczynku „1. Program wypoczynku (np. kolonii, obozu) powinien być realizowany w miejscu wypoczynku lub w jego najbliższej okolicy, w miejscach zapewniających ograniczony kontakt z osobami trzecimi. 2. Wyłączone z programu lub ograniczone do minimum powinny być wyjścia do miejsc publicznych, w tym zwiedzanie obiektów publicznych”, co znacząco wpływa na możliwość organizowania wycieczek poza teren miasta i wyjść w ciekawe miejsca.

Zależy nam na tym, aby dzieci spędziły czas w otoczeniu, które będzie dla nich komfortowe i nie zagrozi ich zdrowiu oraz zdrowiu ich rodzin. Każdy wypoczynek powinien być czasem beztroski i zabawy. W obecnej sytuacji nie widzimy możliwości, by Akcja Lato w Mieście spełniała te wymogi, zarówno w wymiarze sanitarnym, jak i wypoczynkowo-rozrywkowym. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i mamy nadzieję na szybki powrót do normalności.

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 451

TCK w Lasowicach

ul. Broniewskiego 25,
42-600 Tarnowskie Góry,
+48 602 171 149

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441

TCK w Strzybnicy

ul. Kościelna 36,
42-609 Tarnowskie Góry,
+48 608 869 464
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt