15.04.2021

„Jeżech Stond”- projekt uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica

Nie brakuje im chęci i kreatywności. Swoje pomysły i lokalne przywiązanie przekuwają na gotowe projekty. Odczarowują stereotyp kopalnianego regionu. W prowadzonej działalności są skuteczniejsi od niejednego urzędu. O kim mowa? O śląskich artystach pokazujących, że lokalny sentyment może być powodem do dumy. 

Wielu kreatorów kultury postanawia się spełniać w lokalnych projektach. Do jednego z nich należy inicjatywa młodych tarnogórzan, „Jeżech stond”. Projekt, przy współpracy z artystami, chce pokazać, że owa odmienność Ślązaków nie jest przywarą, a dodatkową wartością! W reportażu, zaproszeni przez licealistów goście opowiedzą o ludziach, kulturze i samym Śląsku. Twórcy projektu chcą pokazać, że region, z którego się wywodzimy znacząco wpływa na to kim jesteśmy i co tworzymy!

Zachęcamy do śledzenia działalności tego projektu, znajdziecie ich w mediach społecznościowych – na Instagramie (@jeżechstond) oraz Facebooku (Jeżech Stond).

Projekt społeczny, realizowany przez uczniów tarnogórskiego Staszica, poza tworzeniem reportażu, bada także w jaki sposób ludzie identyfikują Śląsk. Zachęcamy wszystkich do wypełnienia ankiety, która pomimo wymagających pytań, umożliwia podjęcie refleksji dotyczącej miejsca, z którego się wywodzi, o którym się słyszy.

Link do ankiety 

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt