22.06.2022

Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury dla TCK

Otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu FILM na realizację projektu „Klasyka kina widziana na nowo – przegląd filmów europejskich i amerykańskich”.

Projekt zakłada prezentację najważniejszych dzieł kina europejskiego i amerykańskiego, które zapisały się w historii kinematografii jako ikony i są punktem odniesienia dla wielu współczesnych twórców. Filmy, które uzyskały miano klasyków kina, to dzieła ponadczasowe, które mimo upływu lat nie straciły na aktualności, nadal silnie oddziaływają na widzów oraz są inspiracją dla artystów działających w różnych sferach szeroko rozumianej kultury, a festiwal będzie doskonałą okazją, by o nich przypomnieć i dowiedzieć się na ich temat czegoś więcej. Wydarzenia organizowane w ramach przeglądu mają zwróć uwagę na innowacyjne środki wyrazu, ciekawą narrację, muzykę, czy scenografię zastosowaną w filmie. Całość uzupełniona będzie wykładami i prelekcjami związanymi z tematyką Festiwalu, zaprosimy widzów również na wystawę plakatu filmowego oraz koncert muzyki filmowej. TCK przez parę dni stanie się centrum kina klasycznego w wielu odsłonach, by popularyzować tę część kinematografii wśród ludzi.

Projekt rusza jesienią. Więcej szczegółów już wkrótce.

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt