30.11.2022

TG Dream Story

“TG Dream Story” to projekt przygotowany przez młodzież z Tarnowskich Gór, która jest związana z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Tematem słuchowiska są mroczne i tajemnicze legendy opowiedziane przez młodych miłośników sztuki filmowej, którzy odpowiadali także za przygotowanie scenariusza. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia , realizowanego w ramach projektu „Just do it”, jest Piotr Trojan – laureat naj-ważniejszych wyróżnień filmowych w Polsce.

„Just do it” to projekt realizowany od 2020 roku we współpracy z Tarnogórskim Centrum Kultury oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Jego celem jest odkrycie przed dziećmi i młodzieżą kulisów pracy aktora oraz zachęcenie ich do swobodnego wyrażania emocji. Dotychczas w ramach inicjatywy młodzi adepci sztuki filmowej mieli szansę nauczyć się pracy z kamerą, tekstem czy dowiedzieć się czegoś o kreowaniu bohatera i pracy nad rolą. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest tarnogórzanin Piotr Trojan – zdobywca m.in. nagrody dla najlepszego aktora pierwszoplanowego podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za role w filmach „25 latach niewinności. Sprawa Tomka Komendy” oraz „Johnny”, który jest najczęściej oglądanym filmem w Polsce w 2022 roku.

„Praca z dziećmi i młodzieżą z Tarnowskich Gór jest dla mnie czymś wyjątkowo ważnym. Doskonale pamiętam czasy, kiedy jako dziecko, fascynowałem się magią kina i marzyłem, aby kiedyś stać się jego częścią. Wiem też jak ważne w moim życiu było poznanie ludzi, którzy potrafili tę pasję we mnie rozwijać, jednocześnie dając mi solidne podstawy do pracy w zawodzie. Dlatego teraz sam chętnie wracam w rodzinne strony, aby podzielić się swoimi doświadczeniami oraz zachęcić dzieciaki do realizacji ich marzeń” – podsumowuje Piotr Trojan.

Podsumowaniem projektu „Just do it” w 2021 roku był krótkometrażowy film „TG Story”, przygotowany w konwencji horrorów klasy B, w którym wystąpili uczestnicy warsztatów. Część zdjęć zrealizowano w tarnogórskiej kopalni zabytkowej oraz w sztolni. W 2022 roku celem warsztatów było przygotowanie słuchowiska radiowego „TG Dream Story” dotyczącego mrocznych legend i opowieści. Tym razem dzieci uczyły się improwizacji, pracy nad emisją głosu oraz współtworzyły scenariusz. Za montaż dźwięku oraz przygotowanie muzyki do słuchowiska odpowiadał Marcin Janus.

Słuchowisko „TG Dream Story” zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Marszałka Województwa Śląskiego (stypendium w dziedzinie kultury).

— Piotr Trojan – pochodzący z Tarnowskich Gór aktor, scenarzysta i reżyser. Laureat najważniejszych nagród i wyróżnień w tym m.in. nagrody filmowej Orzeł oraz dwukrotnie nagrody Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Ceniony za swoją wszechstronność oraz wyjątkową wrażliwość. Pomysłodawca i organizator projektu „Just do it”, w ramach którego wychowankowie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górach (w wieku 7-15 lat) mają szansę poznać tajniki pracy aktora, a także postawić swój pierwszy krok w tym zawodzie.

Szukajcie nas na Spotify i YouTube.

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt