09.05.2024

Kolejne dofinansowanie dla TCK

Z przyjemnością informujemy, że zdobyliśmy dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na realizację Tarnogórskiego Konkursu Prelegenckiego 2024. Nasza instytucja została nagrodzona spośród 155 nadesłanych projektów.

Wygłoszenie dobrej prelekcji przed filmem to nie lada wyzwanie. Pokazy filmów w Dyskusyjnym Klubie Filmowym „Olbrzym” zazwyczaj poprzedzone są słowem wstępnym przygotowanym przez naszych gości lub pracowników TCK. Konkurs będzie doskonałą okazją dla naszych widzów, aby sprawdzić się przed kameralną publicznością na scenie i wygłosić prelekcję przed wybranym filmem.

Pierwsza edycja Tarnogórskiego Konkursu Prelegenckiego została zorganizowana w 2023 roku i cieszyła się ogromną popularnością, dlatego bardzo nam zależało, aby stał się on wydarzeniem cyklicznym. Dla wielu laureatów konkurs był pierwszą okazją do odwiedzenia Tarnogórskiego Centrum Kultury i DKF „Olbrzym”, widzimy więc ogromny potencjał wydarzenia, jako inicjatywy, która może popularyzować działalność Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Chcemy zachęcić do oglądania wartościowych filmów, poszerzania wiedzy z zakresu filmu oraz próbowania swoich sił w publicznych wystąpieniach.

Konkurs prelegencki pomógł nam odkryć prawdziwe talenty wśród laureatów i liczymy, że tegoroczna, druga edycja, która odbędzie się w październiku 2024 r. będzie równie udana.

Dofinansowanie:

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt