„Historie po sąsiedzku” – poznaj opowieści z ulicy Jana III Sobieskiego
Poznaj z Nami historię TCK opowiedzianą przez sąsiadów! Wspomnienia, anegdoty słuchane przy tworzeniu pięknej mozaiki, która ozdobi kolejny fragment budynku TCK. Wspólna praca będzie doskonałą okazją do poznania nowych osób, zacieśniania więzi sąsiedzkich. Sąsiedzka fiesta zakończy wspólny projekt – przy dźwiękach muzyki granej przez orkiestrę, w towarzystwie kuglarzy zabawiających jak kiedyś objazdowe cyrki mieszkańców, będziemy wracać do dawnego obrazu życia kulturalnego – zawartego w mozaice czerwonej od ferworu pracy serca Śląska, czyli Naszego Centrum.
W programie:
Spotkania i rozmowy z mieszkańcami Tarnowskich Gór, osobami związanymi z TCK i jego historią. Podczas spotkań będziemy dzielić się historią, posłuchamy wspomnień, zbierzemy archiwalne zdjęcia i materiały, a z najciekawszych historii stworzymy podcasty, by kolejne pokolenia mogły słuchać opowieści!
Jeśli i ty masz od opowiedzenia ciekawą historię związaną z TCK, napisz do nas: promocja@tck.net.pl.
Warsztaty tworzenia mozaikowego muralu. Razem z sąsiadami stworzymy z pozyskanej również od mieszkańców Tarnowskich Gór porcelany, przestrzenną instalację w formie mozaikowego muralu, który będzie powstawał na oczach przechodniów na terenie TCK. Wspólna praca będzie także doskonałą okazją do rozmów, poznania nowych osób, zacieśniania więzi sąsiedzkich.
Warsztaty odbywać się będą w dwóch etapach:
Etap I: 12-14 września, od godz. 16:00 – projektowanie mozaiki
Etap II: 19-21 września, od godz. 16:00 – montaż mozaiki
Bezpłatne zapisy: m.burian@tck.net.pl.
Zbiórka porcelany: Projekt możesz też wesprzeć przynosząc do nas starą, kolorową porcelanę, której już nie używasz. Porcelanę można dostarczyć do TCK w godzinach pracy instytucji.
Finał projektu: sąsiedzka fiesta i uroczyste odsłonięcie mozaiki. 28 września o godz. 16:00 nastąpi uroczyste zwieńczenie projektu w postaci sąsiedzkiej fiesty. W ramach wydarzenia zaprezentowane zostaną prace Jana Nowaka, odbędzie się odsłonięcie mozaikowego muralu i pokaz zdjęć zebranych w ramach projektu. A to wszystko przy dźwiękach muzyki granej przez orkiestrę dętą, w towarzystwie kuglarzy zabawiających jak kiedyś objazdowe cyrki mieszkańców. Będzie to obraz dawnego życia kulturalnego – zawartego w mozaice czerwonego od ferworu pracy serca Śląska, czyli Naszego Centrum.
Udział w wydarzeniu bezpłatny.