Zakończono nabór TKP
Nabory do Tarnogórskiego Konkursu Prelegenckiego zostały zakończone! Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 9 uczestników, którzy już wkrótce, w dniach od 11 do 13 października, wygłoszą swoje prelekcje przed seansami w DKF Olbrzym.
- 11 października (piątek), prelekcje przed filmem „Do widzenia, do jutra…” wygłoszą:
Adam Krosiński-Midoń
Wieloletni i dumny klubowicz wrocławskiego Dyskusyjnego Klubu Filmowego DKF Politechnika oraz nowy nabytek transferowy zespołu programowego Kina Nowe Horyzonty. Laureat konkursu Skrytykuj.pl w 2019 roku oraz laureat nagrody publiczności konkursu prelegentów filmowych w Zwierzyńcu w 2022 roku. Pierwszy w Polsce fan „Aggro Dr1ft” Harmony’ego Koeine’a, ostatni rycerz na polu bitwy o dobre imię „Babilonu” Damiena Chazelle’a, autostopowicz, amator sera Džiugas i chodząca księga cytatów poety i wieszcza polskiego – Belmondziaka.
Maciej Kałuża
Jestem studentem psychologii na uniwersytecie SWPS w Katowicach. Interesuje się kinem i literaturą, szczególnie bliskie jest mi kino klasyczne, np. filmy Alfreda Hitchcocka, Howarda Hawksa i Billy’ego Wildera. Jestem częstym gościem w DKF „Olbrzym” oraz w przeszłości brałem udział w pierwszej edycji Tarnogórskiego Konkursu Prelegenckiego.
Karolina Zdunek
Jestem mieszkanką miasta takich gwiazd jak Reksio czy Bolek i Lolek, czyli Bielska-Białej i świeżo upieczoną absolwentką ASP w Katowicach, na kierunku Projektowanie Graficzne. Za moją muzę i największą inspirację obrałam sobie muzę X i ze wszystkich moich francuskich kobiet to właśnie jej poświęciłam mój dyplom licencjacki w Pracowni Ilustracji. Stworzyłam subiektywny przewodnik po meandrach kina dla najmłodszych, z którymi to od początku studiów przeżywam uroki i mroki dorastania, podczas zajęć plastycznych w pracowni rysunku i malarstwa Uffo. Aktualnie wybieram się na studia II stopnia mojej Alma Mater na kierunku Wzornictwo, równolegle przemierzając kolejne rewiry muzy X na Filmoznawstwie i Wiedzy o Nowych Mediach na UJ.
- 12 października (sobota) Prelekcje przed filmem „Cicha dziewczyna” wygłoszą:
Kaja Łuczyńska
Edukatorka filmowa z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka filmoznawstwa i amerykanistyki (UJ), doktor nauk o sztuce. Członkini Zespołu Edukatorów Filmowych (ZEF), na co dzień pracuje w krakowskim Kinie Pod Baranami.
Patrycja Binek
Była wiceprezeska i koordynatorka sekcji artystycznej DKF Politechnika we Wrocławiu. Przed czasami AI – copywriterka, obecnie pani od „pijaru”. Członkini zespołu Ars Independent Festival. Prywatnie studentka weterynarii, autostopowiczka i załoga instruktorska STS Fryderyk Chopin.
Krzysztof Brzęczek
Jestem absolwentem II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach, kontynuowałem edukację na Politechnice Śląskiej. Filmy towarzyszyły mi od zawsze, wiążę z nimi wiele cennych wspomnień. Często analizuje je od strony technicznej oraz realizacyjnej. W wolnym czasie zajmuję się produkcją wideo wykorzystywaną w celach reklamowych oraz promocyjnych.
- 13 października (niedziela) Prelekcje przed filmem „W trójkącie” wygłoszą:
Anna Gołkowska
Tarnogórzanka z urodzenia, zakochana w swoim mieście. Absolwentka judaistyki i filologii polskiej. Na co dzień pracowniczka korporacji. Po pracy aktywnie zaangażowana w życie miasta. Miłośniczka historii mody, swoją pasję realizuje poprzez wykłady i działalność w internecie. Uwielbia oglądać filmy, czytać o nich i rozmawiać o nich. Fascynuje ją zarówno klasyka, eksperyment jak i popkultura. Prelegentka w kinie Kosmos, gdzie łączy dwie pasje – kino modę w cyklu „Modowy Klub Filmowy”, odkrywając nieustanny mariaż i związki tych dwóch sztuk.
Tomasz Mucha
Mieszkam w Chorzowie, jestem dziennikarzem, piszę głównie o sporcie, ale także o historii, sprawach społecznych, podróżach, kulturze. Film jest moją pasją, jestem laureatem Tarnogórskiego Konkursu Prelegenckiego 2023. Chciałbym bronić tytułu.
Patryk Duś
Kinoman, którego pasję rozbudziła „Incepcja” oraz „Podwójne ubezpieczenie”. Uwielbia filmy Sorrentino. W kinie ciekawych kontekstów i oryginalnych poglądów. Tli się w nim wciąż nadzieja, że w przyszłości będzie pracować pisząc.
Po prelekcjach, jury w składzie: Karolina Kostyra, Piotr Ochman oraz Patryk Tomiczek wyłoni zwycięzców.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 13 października po projekcji filmu „W trójkącie”.
Zapraszamy do kibicowania naszym finalistom i udziału w projekcjach filmowych!