25 – 29 listopada (poniedziałek - piątek)


IX Tarnogórski Przegląd Filmów o Tematyce Uzależnień „Żyć mocniej…?”

WYZWANIE: ŻYCIE


Od dziewięciu lat TCK organizuje Tarnogórski Przegląd Filmów o Tematyce Uzależnień „Żyć mocniej…?” poruszający tematykę uzależnień i wyzwań, które stawia przed człowiekiem życie we współczesnym świecie. Seansom filmów fabularnych i dokumentalnych towarzyszą profesjonalne wykłady i spotkania ze specjalistami z TO TU - Ośrodka Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej oraz OPiLU – Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu.

Funkcjonujemy w czasach podejmowania wyzwań. Czasami z wyboru, czasami zaś sytuacja nas do tego zmusza. Nieraz musimy przekraczać granice swoich możliwości, aby sprostać oczekiwaniom i zadowolić otoczenie. Na naszej drodze pojawiają się między innymi uzależnienia, traumatyczne przeżycia, pokusy niesione przez technologię i wiele innych czynników sprawiających, że nasze samopoczucie staje na krawędzi wytrzymałości. Ważne jest jednak to, aby żyć w zgodzie ze sobą i nie bać się podjąć wyzwań stawianych przez życie. Dlatego tegoroczna edycja przeglądu nosi podtytuł „Wyzwanie: Życie”. W jej ramach odbędą się adekwatne do tematu wykłady z fachowcami z dziedziny psychologii  oraz projekcje filmowe.

Bezpłatne wydarzenia w ramach Przeglądu adresowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych.

25 listopada

Miejskie Kino Olbrzym - klasy 1-3 szkół podstawowych:
8.15 – animacja „Stateczek Eliasz” (2017)


Miejskie Kino Olbrzym - klasy 4-6 szkół podstawowych:
10.00 – wykład „Super moce i uroki - jak się nie pogubić przy dorastaniu?” – Marcin Ziemniewicz (TO TU – Tarnogórski Ośrodek Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej)
11.00 – film „Łowcy czarownic” (2018)

26 listopada

DKF "Olbrzym" - młodzież i dorośli:
18.00 – wykład: „(Nie)daleko pada jabłko… O sile bliskich relacji w uzależnieniu” – Sylwia Frąc (TO TU – Tarnogórski Ośrodek Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej)
19.00 – film „Mój piękny syn” (2018)

27 listopada

Miejskie Kino Olbrzym - klasy 7-8 szkół podstawowych:
10.00 – wykład „Życie - zadanie na dzisiaj. O korzystaniu z dnia”– Marcin Ziemniewicz (TO TU – Tarnogórski Ośrodek Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej)
11.00 – film „Kiedy się pojawiłaś” (2018)

28 listopada

Miejskie Kino Olbrzym - klasy 1-3 szkół podstawowych:
8.30 – animacja „Stateczek Eliasz” (2017)

Miejskie Kino Olbrzym - klasy 7-8 szkół podstawowych:
10.15 – wykład „Życie - zadanie na dzisiaj. O korzystaniu z dnia”– Marcin Ziemniewicz (TO TU – Tarnogórski Ośrodek Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej)
11.15 – film „Kiedy się pojawiłaś” (2018)

DKF "Olbrzym" - młodzież i dorośli:
19.00 – film „Przełęcz ocalonych” (2016)

29 listopada

Miejskie Kino Olbrzym - szkoły ponadpodstawowe:
10.00 – wykład „Supermarket do którego wchodzi się tylko raz - pozory wolności w praktyce” – Marcin Ziemniewicz (TO TU – Tarnogórski Ośrodek Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej) 
11.00 – film „Nerve” (2016)

DKF "Olbrzym" - młodzież i dorośli:
18.00 – wykład „Poczucie winy jako sprawca przemocy(?)” – Adam Frąc (OPiLU – Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu) 
19.00 – film „Powrót”  (2018)

Na wykłady i seanse przeznaczone dla szkół obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 32 285 27 34 wew. 15 oraz mailowo: k.filak(at)tck.net.pl
Na wykłady i seanse w DKF "Olbrzym" obowiązują bezpłatne wejściówki (do pobrania w kasie TCK).


IX Tarnogórski Przegląd Filmów o Tematyce Uzależnień „ŻYĆ MOCNIEJ…?” realizowany jest ze środków finansowych Urzędu Miasta Tarnowskie Góry.
 

Informacje