9 - 14 grudnia (sobota - czwartek)

 
Makaty - Kulturalnie bliżej świata: Góry
 
Zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia przybliżającego kulturę, tradycję i specyfikę różnych regionów świata. Tym razem skupimy się na górach, ale nie na ich folklorystycznym przedstawieniu, lecz na ich wieloaspektowym bogactwie.

Zaczynamy już 9 grudnia akcją o symbolicznej nazwie „Korkowa Góra”. To zbiórka korków z butelek PET na potrzeby charytatywne. Kto chciałby przyłączyć się do naszej akcji, niech przyniesie do TCK korki z plastikowych butelek, które ułożymy w wielką górę (aby każdy mógł zobaczyć, jak wielka może być siła wspólnego działania) i przekażemy na cele charytatywne fundacji, zajmującej się zbieraniem tego typu odpadów.

Kolejne pozycje programu tegorocznych MAKAT, to:
13 grudnia:
- Koncert Kapeli Hanki Wójciak;
14 grudnia:
- warsztaty artystyczne „Górskie Intarsje”;
- prezentacja podróżnicza „Wielki Szlak Himalajski”.

Szczegółowy opis znajdą Państwo w kolejnych wydarzeniach na stronie.

A na zakończenie całości 14 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy na film „Ostatnia góra”, którego akcja rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2. Wspinaczkę przerywa wieść o tragedii rozgrywającej się na niedalekim szczycie Nanga Parbat. W wyniku brawurowej akcji Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubce udaje się uratować Elisabeth Revol, jej partner pozostaje na zawsze w górach. Himalaiści wznawiają wspinaczkę na K2. Jednak uwidaczniają się różnice charakterów. Dodatkowe napięcie wprowadzają media, które tragedię w górach przerabiają na atrakcyjny spektakl.

Informacje