Eko Kraina

Projekt artystyczno-ekologiczny uzupełniony o elementy edukacyjne. W ramach przedsięwzięcia odbywają się spotkania z ekspertami z dziedziny ekologii, artystami i twórcami poruszającymi w swojej działalności tematykę ekologiczną, projekcje filmów, warsztaty artystyczno-ekologiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz działania promujące ekologiczne postawy wśród społeczeństwa Tarnowskich Gór. Projekt jest stałym i jednym z ważniejszych elementów programu działania naszej instytucji. Głównymi osiami tematycznymi Eko Krainy są sztuka i ekologia, których istotę przekazujemy za pomocą różnych form wyrazu artystycznego. Zadaniami projektu są: edukacja ekologiczna czyli aktywne rozpowszechnianie wiedzy, wzorców i zachowań z zakresu ochrony środowiska, połączone z szeroko pojętymi działaniami artystycznymi.

Poprzez projekt promujemy tradycyjne sztuki rękodzielnicze, zachęcamy do wykorzystywania naturalnych materiałów w procesie twórczym, a przede wszystkim uczymy różnych rozwiązań w zakresie kreatywnego upcyclingu. Na program zawsze składają się działania o szerokim spektrum, kierowane do różnych grup wiekowych.

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt