Tarnogórskie Dni Kultury Podróżniczej

Kilkudniowe wydarzenie realizowane już od 2015 roku, podczas którego gościmy znanych w Polsce i na świecie podróżników. Do tej pory mieliśmy okazję gościć takie osobistości świata podróży jak: Elżbieta Dzikowska, Aleksander Doba, Tomasz Michniewicz, Anita Demianowicz i wielu innych.

W ramach TDKP wyświetlane są także filmy podróżnicze (zarówno znane, wysokobudżetowe produkcje, jak i niszowe dzieła). Nasz festiwal gościł również twórców takich filmów jak: “THX God”, “Way to Bangladesh” czy “Go-Podlasie”. Nieodłącznym elementem festiwalu jest konkurs SLAJDOWISKO.TG, w którym mogą brać udział mieszkańcy Tarnowskich Gór i regionu, chcący zaprezentować – często po raz pierwszy – swoje podróże w bliższe i dalsze rejony świata. Dodatkowymi elementami wydarzenia są również m.in. degustacje kuchni świata, wystawa fotograficzna czy program dla dzieci (co roku przewidziana jest inna dodatkowa atrakcja).

Projekt daje możliwość poznania świata i obcych kultur bez konieczności wyjeżdżania w dalekie strony, często jednak stając się inspiracją do podróżowania.

Poprzednie edycje

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt