Tarnogórzanie - dwunastu niezwykłych ludzi

Projekt „Tarnogórzanie – dwunastu niezwykłych ludzi” to cykl kilkunastu filmowych wywiadów – rzek z najciekawszymi mieszkańcami Tarnowskich Gór, wyjątkowymi osobowościami ze świata kultury i sztuki. Postaci te stanowią o wyjątkowości śląskiego miasta, miejsca w zaskakujący sposób sprzyjającego rozwojowi artystów, aktywistów, humanistów.

Projekt obejmuje dwanaście rozmów mających na celu sportretowanie tarnogórzan, których życie i błyskotliwe kariery są ważne i nieprzeciętne w skali regionu i kraju. Tematem wywiadów są powroty do krainy dzieciństwa, do wspomnień z magicznych, dziecięcych zakątków Tarnowskich Gór. Są to rozmowy o spełnieniu, o przygodzie tworzenia, o dobrym życiu, o niepokojach związanych ze współczesnością i nie tylko. Wśród naszych gości znaleźli się między innymi: Krzysztof Mazik, Michał Majnicz, Kazimierz Sporoń, Piotr Trojan i wielu innych. To nie tylko cykl filmowych dokumentalnych portretów wzbogaconych o materiały faktograficzne i archiwalia udostępniane przez bohaterów, ale równoległy, odmienny obraz miasta Tarnowskie Góry i Śląska przyjaznego dla kultury, sztuki.

Drugim ogniwem projektu będzie zapis wywiadów, redakcja i ich książkowa publikacja pod tym samym tytułem.

Autorką wywiadów jest Ewa Wyskoczyl. Za nagrania filmów i archiwalia odpowiada Krzysztof Stręcioch oraz Karol Wolowiec, a oprawę graficzną zaprojektowała Kaja Cyfka.

Projekt dofinansowany z Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS im. Andrzeja Szczypiorskiego.

Odcinek 1: Krzysztof Mazik
Odcinek 2: Michał Majnicz
Odcinek 3: Kazimierz Sporoń
Odcinek 4: Piotr Trojan
Odcinek 5: Mateusz Adamczyk
Odcinek 6: Bartek Barczyk
Odcinek 7: Maja Ganszyniec
Odcinek 8: Barbara Lubos
Odcinek 9: Anna Osadnik
Odcinek 10: Aurora Lubos
Odcinek 11: Kaja Klimek
Odcinek 12: Michał Oleszczyk

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt