Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian 2020

Zapraszamy całe rodziny na naszą wyjątkową imprezę plenerową, podczas której przeniesiemy się w czasie i odwiedzimy słowiańską wioskę na terenie Tarnogórskiego Centrum Kultury. Zobaczycie wczesnośredniowiecznych rzemieślników podczas ich codziennej pracy oraz odwiedzicie obóz legendarnych wojów, przygotowujących się do kolejnej bitwy. Impreza oprócz walorów edukacyjno – poznawczych jest również okazją do wspólnej zabawy podczas zawodów łuczniczych, gier i zabaw plebejskich, aż po koncert zespołu folkowego, który zaprosi uczestników do wspólnej zabawy.

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki lub przyłbicy zakrywających nos i usta na terenie wydarzenia.

12:00-18:00 – Część I „Wioska Słowiańska”

  • zwiedzanie wioski słowiańskiej i obozowiska wojów
  • prowadzący opowiadający o plemionach, zwyczajach i militariach w trakcie trwania imprezy
  • stanowiska słowiańskich rzemieślników + pokazy
  • stanowisko ze słowiańskimi kulinariami,
  • tor łuczniczy dla wszystkich
  • zabawy i konkursy plebejskie dla całych rodzin,
  • pokazy bitew wojów,

18:00-19:00 – Część II „Muzyka i taniec z dawnymi Słowianami”

  • koncert zespołu folkowego Żmij

Żmij to krakowski zespół nawiązujący do muzyki świata – głównie słowiańskiej i bliskowschodniej – a także rocka alternatywnego i mrocznej piosenki poetyckiej z pod znaku Nicka Cave’a czy Toma Waitsa.
W warstwie lirycznej muzyka Żmija nasycona jest wątkami mistycznymi i ludowymi, choć zdarzają się również teksty bardzo osobiste oraz wiersze klasyków.
Zespół sięga często po rozszerzone rozwiązania formalne takie jak taniec czy wizualizacje – wszystko po to by wykreować atmosferę pierwotnego obrzędu.
Zespół nie przypadkiem zaczerpnął nazwę ze świata słowiańskich baśni i mitów. Wężokształtny stwór doskonale oddaje ducha magii, jaką starają się wykreować na koncertach. Grupę tworzą pasjonaci dawnych wierzeń i rodzimej mitologii, którzy postanowili przemieszać ludowe teksty i melodie z autorskimi. Pełne są one zarówno mrożących krew w żyłach obrazów, ale także i historii pięknych i wzruszających.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Logo2-1-1600x661.jpg

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt