Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian

Już w pierwszą sobotę lipca, w samo południe zapraszamy całe rodziny na zabawę w klimatach sprzed półtora tysiąca lat!

Poznamy ówczesne zwyczaje, ubiory, rzemiosło oraz legendarnych wojów śląskich plemion: Ślężan, Golęszyców czy Opolan, którzy zaprezentują uzbrojenie, szyki bojowe oraz specjalne pokazy bitewne.

Spróbujemy swoich sił w grach i zabawach plebejskich dla dzieci i dorosłych (z nagrodami).

Zobaczymy, jak wybijano monety w dawnej mennicy. Możemy odwiedzić stragany dawnych rzemieślników: kowala i garncarza, ale także zaopatrzyć nasze dziecko w drewniany miecz.

A wszystko to pod czujnym okiem i kierownictwem wodzireja – prowadzącego, który przedstawi historię plemion słowiańskich oraz opowie o wszystkim, co się będzie działo.

O godz. 19.00 wielkim zwieńczeniem naszej wyprawy do Tarnowskich Gór w czasach Słowian będą: koncert, wspólna zabawa i taniec w towarzystwie zespołu Roderyk prezentującego skoczną muzykę folkową w słowiańskim klimacie. Grupa obchodzi 25-lecie swojej działalności artystycznej i zapewni publiczności najwyższy poziom muzyki dawnej. Wszystko to na terenie przy budynku Tarnogórskiego Centrum Kultury.

Teren przed TCK
Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt