21
Piątek
Styczeń
godz. 18:00

ART DOC: „Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun”

Po śmierci Arthura Howitzera Juniora, pochodzącego z Kansas, cenionego redaktora popularnego amerykańskiego magazynu „Kurier Francuski”, z siedzibą w Ennui-sur-Blasé we Francji, zespół redakcyjny zbiera się w celu napisania nekrologu. Wspomnienia o Howitzerze składają się na cztery opowieści: „Reporter na rowerze” opisujący podejrzane dzielnice miasta; „Konkretne arcydzieło” o niepoczytalnym malarzu, jego strażniczce i muzie oraz pazernych marszandach; „Poprawki do manifestu” dokumentujące miłość i śmierć na barykadach podczas buntu studenckiego; oraz „Prywatna jadalnia komisarza” – pełna napięcia historia o narkotykach, porwaniach i wyrafinowanej kuchni.

Rok: 2021, Niemcy, USA, reż. W. Anderson, czas trwania: 108 minut

Pokaz filmu poprzedzi wykład dr hab. Irmy Koziny: „Wiadomość zaprojektowana. Kilka słów o projektantach graficznych i ilustratorach amerykańskich gazet i magazynów”. Marshall McLuhan w wydanej w 1964 roku książce na temat komunikacji międzyludzkiej postawił tezę, że sam sposób przekazywania wiadomości jest informacją o stanie społeczeństwa, do którego dana wiadomość jest kierowana. W wykładzie poprzedzającym projekcję filmu „Kurier francuski…” przedstawieni zostaną projektanci graficzni i ilustratorzy, którzy wpływali na oprawę wizualną informacji przekazywanych przez amerykańską prasę od czasu pojawienia się w Stanach Zjednoczonych Aleksego Brodowicza aż po współczesne projekty okładek dla New Yorkera, realizowane przez Christopha Niemanna.

TCK informuje, że wprowadza dodatkową pulę 70% miejsc na widowni, nie wliczonych do limitu, przeznaczonych wyłącznie dla osób zaszczepionych. Osoby, które zakupiły bilet z dodatkowej puli są zobowiązane do okazania przed wejściem na wydarzenie unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID lub zaświadczenia o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19 wraz z dokumentem tożsamości. Nieokazanie ww. dokumentów będzie skutkowało niewpuszczeniem na dane wydarzenie.

  • Film
  • Miejskie Kino Olbrzym
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 18/22 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt