18
Sobota
Wrzesień
godz. 9:15

Bunka- start zajęć (sprawdź godzinę Twojej grupy)

Konnichiwa! Kultura Japonii na wyciągnięcie ręki w Tarnogórskim Centrum Kultury. W sezonie artystycznym 2021/2022 kontynuujemy zajęcia z cyklu „Bunka”. Spotkania podobnie jak w zeszłym sezonie poprowadzi niezwykle lubiana przez uczestników Japonka mieszkająca w Polsce Junko Fujimori-Koclęga. Chcecie dopiero zacząć poznawać kulturę i język Kraju Kwitnącej Wiśni? To propozycja dla Was. A może chcecie szlifować nabyte już umiejętności posługiwania się mową i pismem samurajów oraz pogłębiać poziom wtajemniczenia w charakterystykę kultury azjatyckiego państwa ze stolicą w Tokio? Zapraszamy do dołączenia do którejś z naszych grup.

+ Soboty, godz. 9:15 – 10:15, Grupa podstawowa I – tzw. grupa podstawowa młodsza jest przeznaczona dla dzieci od 10 roku życia i nastolatków.

 – Czas trwania zajęć: 1 godzina;

 – Koszt: 60 zł za miesiąc.

+ Soboty, godz. 10:30 – 12:00, Grupa podstawowa II – tzw. grupa starsza dla młodzieży starszej oraz dorosłych.

 – Czas trwania zajęć: 1,5 godziny.

 – Koszt: 75 zł za miesiąc.

Wymagania, aby dołączyć do grupy podstawowej I lub II: brak J Wystarczą chęci i ciekawość świata. Korzyści? Rozpoczęcie „od zera” nauki języka japońskiego, czyli zapoznanie się japońskimi literami, opanowanie Hiragany i Katakany.

+ Soboty, godz. 12:15 – 13:45, Grupa średniozaawansowana – przeznaczona dla osób, które opanowały Hiraganę i Katakanę oraz potrafiący: przywitać się, przedstawić, nazwać po japońsku podstawowe rzeczy codziennego użytku, tworzyć zdania z rzeczownikami i czasownikami (w czasie teraźniejszym i przeszłym), zadawać pytania m.in. o miejsce, czas i o daną rzecz oraz potrafią odpowiadać na nie. Sezon zaczniemy od lekcji 5 w podręczniku Genki I.

 – Czas trwania zajęć: 1,5 godziny;

 – Koszt: 75 zł.

Realizacja zajęć dla każdej z grup planowana jest w soboty. Zaczynamy od 18 września. Zajęcia prowadzone będą w języku angielskim i japońskim. W przypadku narzucenia obostrzeń uniemożliwiających realizację spotkań w siedzibie TCK odbędą się w formule online.

Ze względów organizacyjnych i w oczekiwaniu na stopień zainteresowania zajęciami ostateczne godziny odbywania się zajęć dla poszczególnych grup podamy w tygodniu poprzedzającym pierwsze zajęcia. Nabór na zajęcia zaczynamy 1 września na stronie internetowej TCK w zakładce „ZAPISY NA ZAJĘCIA”. Wypełnienie formularza online to jedyna droga do poprawnego zgłoszenia na „Bunkę”.

  • Edukacja+ Język i kultura
  • Punkt Sztuki
  • Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 60 lub 75 PLN

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt