17
Środa
Listopad
godz. 18:30

BUNKA: Co łączy Polaków i Japończyków?

Czy tylko muzyka Chopina łączy Polaków i Japończyków? Jakie są źródła wzajemnej sympatii między społeczeństwami Polski i Japonii? Jak doszło do nawiązania pierwszych kontaktów między obu krajami i jak się rozwijały? Jaki jest dzisiejszy obraz tych relacji i w których dziedzinach wzajemna współpraca najlepiej się rozwija? Prelekcja będzie próbą odpowiedzi na te i inne pytania – także te ze strony uczestników spotkania. Przedstawione zostaną mniej znane wydarzenia z historii polsko-japońskich stosunków. I będzie także o związkach Tarnowskich Gór i Tarnogórskiego Centrum Kultury z Krajem Kwitnącej Wiśni. Zapraszamy na spotkanie z kulturą Japonii z cyklu „Bunka”, które poprowadzi Mirosław Błaszczak.

Mirosław Błaszczak: japonista, były Attaché Kulturalny Ambasady RP w Tokio i były Dyrketor Instytutu Polskiego w Tokio, założyciel Centrum Wymiany Polska-Japonia.

  • Spotkanie
  • Sala kameralna / DKF "Olbrzym"
  • Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 10 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt