19
Piątek
Czerwiec
godz. 19:00

Domowy Klub Muzyczny (odc. 8)

Nadszedł czas, aby w ramach Domowego Klubu Muzycznego przyjrzeć się muzyce specjalnie skomponowanej na potrzeby gier oraz filmów. Jest to wspaniały przykład przenikania się sztuk.

Prowadzący przywołają interesujące przykłady ilustracji dźwiękowych, które napotkali na swojej kulturalnej drodze. Spotkanie online transmitowane na żywo na Facebooku Tarnogórskiego Centrum Kultury podzielone będzie na dwa bloki tematyczne.

Najpierw Rafał Tomulka omówi specyfikę muzyki z gier komputerowych. Wspomni m.in. o Jeremym Soule’u twórcy ścieżek dźwiękowych do gier z serii „The Elder Scrolls” (np. „Morrowind”, „Oblivion” i „Skyrim”) oraz Marcinie Przybyłowiczu, Mikołaju Stroińskim i zespole Percival Schuttenbach – współodpowiedzialnych za muzykę w święcącej triumfy na całym świecie grze „Wiedźmin 3: Dziki Gon”.

Następnie Bolesław Kowalski skupi się na muzyce filmowej. Nie omieszka wspomnieć o Hansie Zimmerze kompozytorze mającym w swoim katalogu setki soundtracków, np. do oscarowego „Króla Lwa”, filmów z serii „Piraci z Karaibów” i „Gladiatora”, oraz o Ennio Morricone autorze muzyki do ponad 500 filmów, takich jak m. in. „Nienawistna Ósemka”, „Dobry, zły i brzydki” czy „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”.

Oczywiście wybrane kompozycje, o których będzie mowa podczas ósmej odsłony DKM zostaną zebrane w playliście na Spotify, gdzie będziecie mogli je odsłuchać. Jak zwykle możecie korzystać z czatu dostępnego podczas trwania audycji i dzielić się z uczestnikami live streamu swoimi ulubionymi kompozycjami. Do usłyszenia 19 czerwca o godz. 19:00.

  • Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt