13
Piątek
Maj
godz. 18:00

„Drive my car”/ DKF

Yūsuke jest aktorem i reżyserem teatralnym, a jego żona, Oto, telewizyjną scenarzystką. Łącząca ich więź wydaje się głęboka – do momentu gdy Oto niespodziewanie umiera, pozostawiając po sobie wiele tajemnic. Pogrążony w smutku Yūsuke  wyjeżdża do Hiroszimy, by tam reżyserować w teatrze „Wujaszka Wanię”, w którym główną rolę dostaje młody aktor, Kōji (Masaki Okada). Kōji znał Oto i zna odpowiedzi na dręczące męża pytania. Za kierownicą jego dopieszczonego Saaba siada wynajęta przez teatr szoferka, której milczenie skrywa wspomnienie dawnej tragedii. Prowadzone przez nią auto staje się konfesjonałem dla wszystkich bohaterów, a poczynione w nim wyznania przyniosą nie tylko ulgę i spokój, ale także pozwolą stworzyć samotnikom nowe więzi.

Film „Drive my car” zdobył trzy nagrody na Festiwalu w Cannes, w tym za najlepszy scenariusz, Złoty Glob dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, Oscar dla najlepszego pełnometrażowego filmu międzynarodowego.

Rok: 2021, Japonia, reż. R. Hamaguchi, czas trwania: 179 min., 15+.

  • DKF – Dyskusyjny Klub Filmowy „Olbrzym”
  • Film
  • Sala widowiskowa
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Bilety: 10/12 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt