31
Niedziela
Maj
godz. 11:00

DZIEŃ DZIECKA z „Alicją w krainie czarów”/online

Tegoroczny Dzień Dziecka obchodzimy inaczej – bo online! Nic nie zastąpi spotkania na żywo, ale zapraszamy Was do wspólnej zabawy we własnym gronie. Motywem przewodnim tegorocznych wydarzeń będzie „Alicja w krainie czarów” autorstwa Lewisa Carroll’a.

W programie:

 • Konkurs wiersza „Wierszuj z Panem Gąsienicą”
  Patronem konkursu jest niebieski Pan Gąsienica, który podczas rozmowy z Alicją zażądał od niej deklamacji wiersza „Ojciec Wirgiliusz”. My zachęcamy Was do zabawy wierszem wybranym lub napisanym przez siebie 😊
  Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie „Wierszuj z Panem Gąsienicą”, w którym do wygrania będą fantastyczne nagrody!
  Kategorie według formy przekazu:

– recytacja znanego już utworu nagrana w formie filmiku video i przesłana do nas;
– napisanie własnego wiersza i przesłanie go do nas.

Autor przesyłając do nas wiersz wyraża zgodę na publikację swojego wizerunku oraz swojej twórczości.
Nagrania lub spisane wiersze prosimy wysyłać w wiadomości prywatnej na naszym fb lub na mail b.kompala@tck.net.pl

 • Uczta u Marcowego Zająca
  Marcowy Zając zaprasza na naleśnikową ucztę. Rodzice i dzieci przyłączcie się do wspólnego… smażenia naleśników!
  Przepis oraz przykładowe wykonanie znajdziecie w video, które opublikujemy 30 maja.
 • Obłąkana Herbatka u Szalonego Kapelusznika
  Dzieci Małe i trochę Większe! Szalony Kapelusznik zaprasza Was do udziału w swojej Obłąkanej Herbatce.
  Kiedy się odbędzie? TERAZ albo NIGDY! Przygotujcie się zatem do niej dobrze: prześlijcie do nas swoje zdjęcia w szalonych przebraniach. Im szaleńcze przebranie, tym lepiej. A gdy już się przebierzecie, zasiądźcie do stołu i… wypijcie to na co macie ochotę.
  Czekamy na zdjęcia Waszych przebrań lub wspólnych herbatek u Szalonego Kapelusznika, prześlijcie je w wiadomości prywatnej przez fb lub na mail: b.kompala@tck.net.pl
 • Kolorowanka z Krainy Czarów
  Przenieście się do Krainy Czarów i pokolorujcie ją według własnego pomysłu. Kolorowanka dostępna TUTAJ. Wyczarujcie swój świat po drugiej stronie lustra, z kolorami, które najbardziej lubicie.
 • „Słownik z Jajem”
  Drodzy! Zapraszamy do udziału w akcji, której przewodniczy nie kto inny, jak sam Wańka-Wstańka – znany na całym świecie językoznawca i deszyfrant trudnych słów!
  Wanieczka jest wielkim miłośnikiem języka, dlatego zachęca Was, byście przysyłali nam słowa, wymyślone przez Was w dzieciństwie lub też wymyślone przez Wasze dzieci/wnuki. Razem z objaśnieniem rzecz jasna 😉 (piszcie w wiadomości prywatnej przez fb lub na mail: b.kompala@tck.net.pl )
  Po zakończeniu akcji stworzymy pierwszy i jedyny na świecie „Słownik z Jajem”! Dołączcie do zabawy.
 • Dobre maniery z Białą Królową
  Gdy zasiada się do stołu z królową trzeba znać dobre maniery. Właściwie dobre maniery warto znać zawsze! Nigdy nie wiadomo, kiedy się przydadzą. Dlatego przygotowaliśmy specjalną instrukcję dla maluchów, by w razie gdyby trafiły na Białą Królową, wiedziały co zrobić.
 • Kwiaty Krainy Czarów
  Twój dom również może stać się fantastyczną Krainą Czarów! Wystarczy odrobina fantazji, ulubione owoce, narzędzia kuchenne bądź balony do skręcania. Między innymi z tych akcesoriów można ułożyć niecodzienne bukiety 😉 Propozycje na takie kwiatowe kompozycje zaprezentujemy w video. Zachęcamy do zabawy!

Uczestnik konkursu: „Wierszuj z Panem Gąsienicą” lub „Obłąkana Herbatka u Szalonego Kapelusznika” wyraża zgodę na przetwarzanie podanych przez niego danych osobowych przez Organizatora. Dane będą przetwarzane w celu przeprowadzenia Konkursu oraz w związku z wydaniem nagrody. Nadesłanie zgłoszenia na którykolwiek z wyżej wymienionych konkursów, jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację swojego wizerunku oraz swojej twórczości na: stronie www oraz profilu fb i youtube Tarnogórskiego Centrum Kultury.

 • Inne
 • Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy
 • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt