25
Piątek
Wrzesień
godz. 19:00

EKO KRAINA 2020:Wernisaż wystawy„Obszar wspólny/obszar własny” Natalii Rybki

W ramach tegorocznej EKO KRAINY 2020 zapraszamy na wystawę Natalii Rybki „Obszar wspólny/obszar własny”. Oto co sama artystka mówi o swoich pracach:

– W sztuce zajmuje się ontologicznym wymiarem człowieka, który skłania do stawiania pytań o nie przedmiotowość jednostki, a raczej jego duchowy przymiot, jego wewnętrzną konstrukcje, jego stwarzanie. Poprzez wykorzystanie motywu lasu, który może nasuwać wiele rozmaitych skojarzeń, ukazuję w nim człowieka jako cząstkę elementarną pewnego fragmentu rzeczywistości. Jest on jej naturalnym składnikiem, z niego wyrasta i go tworzy. Otoczenie, w które jest wpisany, wydaję się być chaotyczne i niezbadane, mogące wywoływać przeróżne emocje. Jednak daję poczucie pewnego spokoju i połączenie z tym co go otacza. Człowiek niemalże wynurza się ze splotu roślin, a nieraz w sposób niedający się odróżnić, stapia się z otoczeniem. Zarówno to otoczenie jak i człowiek wzajemnie rezonują
i pozostawiają ślad w danej przestrzeni. W przedstawieniu natury, doszukuję się cech Boga osobowego, zagłębiam się w Jego obecności, nabieram cech bożego charakteru.

Natalia Rybka – urodzona w 1988 roku; absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Uczestniczka wystaw zbiorowych oraz indywidualnych m.in. Equinox, Brick City Gallery, Springfield, Missouri; Galeria Nielaba, Berno, Szwajcaria; Podziemny strumień, Rondo Sztuki, Katowice; Rośliny kochają inaczej, Stolarska/Krupowicz Gallery, Warszawa; Artystyczna Podróż Hestii MSN Warszawa; Nowy obraz/nowe spojrzenie, Galeria Arsenał, Poznań; Międzynarodowa wystawa rysunku Galeria Sztuki Wozownia, Toruń; Obraz Roku, Rondo Sztuki, Katowice; Najlepsze dyplomy ASP Gdańsk oraz indywidualnych m.in. Malarstwo, Nowa Gazownia, Poznań; SOON Projekt, Przeciwko strukturze rzeczywistości, Spectra Art Space, Warszawa; Powroty, Pawilon Sztuki Ergo Hestia, Warszawa; Rezerwaty stanów nieskażonych, Galeria 12, Cieszyn; laureatka nagrody Grand Prix w 25 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie; nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego w konkursie Jesienne Konfrontacje w Rzeszowie; nagrody Magazynu Arteon za rok 2016.

  • Sztuka
  • Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt