19
Sobota
Czerwiec
godz. 10:00

Eko Kraina 2021: Woda/Warsztaty rękodzieła – EBRU / MARBLING/„Obraz wodą malowany”

Ebru – ta niezwykle dekoracyjna sztuka narodziła się w XIII wieku w Azji, a dziś uważana jest za narodową w Turcji (ebru) lub Japoni (suminagashi). Technika polega na nanoszeniu farb na bazie naturalnych pigmentów i żółci wołowej na powierzchnię wody zagęszczonej algami. Wzór jest nanoszony przeróżnymi narzędziami przez co każda praca jest absolutnie niepowtarzalna, a wzór nie jest możliwy do skopiowania. Farby są niezwykle trwałe, przez co można barwić w ten sposób papier, tkaniny a nawet przedmioty z plastiku, kamienia czy porcelany.
Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję do stworzenia niezwykłych malunków na wodzie oraz odbicia ich na papierze i tkaninach.
Bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie TCK.

I grupa: 19.06.21 (sobota), godzina 10:00-12:00

Prowadzenie: Izabela Kot

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych.

——

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”. Operatorem programu w województwie śląskim jest Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego.

Zdjęcie przedstawia logotypy

Sponsorem są Spółki z Grupy Veolia: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach oraz Veolia Południe Spółka z o.o.

  • Warsztaty
  • Sala szkoleniowa 26
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt