15
Wtorek
Czerwiec
godz. 11:30

Eko Kraina 2021: Woda/ „Woda i przyroda”, wykład

Wykład pt. „Woda i przyroda” poprowadzi dr Aleksandra Kardaś, fizyczka atmosfery, popularyzatorka nauki, autorka „Książki o wodzie”.

Woda pokrywa ponad 70% powierzchni Ziemi, jest też nieodłącznym elementem każdego żywego organizmu. O tym, jak ważna jest z przyrodniczego punktu widzenia, dowiemy się podczas wykładu przygotowanego specjalnie na potrzeby tegorocznej edycji projektu Eko Kraina. Podczas spotkania autorka „Książki o wodzie” opowie nam o tym jak woda w różnych postaciach krąży po świecie i jakie znaczenie dla naszego życia mają atmosfera, oceany oraz woda w postaci lodu. Dzięki temu spotkaniu H2O nie będzie miało przed Wami tajemnic.

Spotkanie dla dzieci i młodzież klas V – VIII.
Wolne miejsca już tylko na wykład o godzinie 11:30.

—–

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”. Operatorem programu w województwie śląskim jest Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego.

Zdjęcie przedstawia logotypy

Sponsorem są Spółki z Grupy Veolia: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach oraz Veolia Południe Spółka z o.o.

Ciekawostki o wodzie (ulotka do pobrania).

  • Wykład
  • Sala widowiskowa
  • Dzieci, Młodzież
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt