24
Czwartek
Wrzesień
godz. 14:00

EKO KRAINA: dziergane graffiti (akcja artystyczna)

Yarnbombing to rodzaj sztuki ulicznej, w którym zamiast farby lub kredy (graffiti), wykorzystuje się kolorową tkaninę, różnego rodzaju dzianiny, szydełkowe robotki i inne materiały. Tę ciekawą inicjatywę określa się również jako: bombardowanie wełną, szturm przędzy, robótki partyzanckie lub dziergane graffiti. Instalacje wykonane w tej technice mogą trwać latami, ale jednocześnie uważane są za niestałe, ponieważ w przeciwieństwie do innych form graffiti, można je łatwo usunąć w razie potrzeby.

W związku zbliżającą się jesienią oraz tegoroczną edycją „Eko Krainy – Czas na las”, chcemy zaopiekować się naszymi liściastymi drzewami przy TCK. Piękne i okazałe działa przyrody, na naszym terenie zostaną opatulone kolorową dzianiną. Dzięki temu chcemy zwrócić uwagę nie tylko na ich piękno, ale też uczulić mieszkańców Tarnowskich Gór na dzieła przyrody
w przestrzeniach miejskich. Dbajmy o nasze skwery, trawniczki, balkony i okna, a od zadbanej zieleni otrzymamy wiele w zamian.

Prowadzenie: Anna Osadnik

UWAGA!

W związku z akcją „DZIERGANE GAFFITI W TCK” do 22 września prowadzimy zbiórkę kolorowych, dzianinowych szalików! Wszystkie szaliki zbieramy na głównym holu
w Tarnogórskim Centrum Kultury. Dzianinowe podarunki staną się częścią naszej instalacji artystycznej w ramach „Eko Krainy – Czas na las”. Dzięki tym tkaninom powstanie barwny otulacz na wybranych drzewach wokół TCK.

Dziękujemy serdecznie i zapraszamy do udziału w akcji 🙂

  • Warsztaty
  • Punkt Sztuki
  • Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt