25
Piątek
Wrzesień
godz. 20:00

EKO KRAINA: spotkanie z Piotrem Horzelą „Las jest w Nas”

Już od dzieciństwa był „człowiekiem lasu”. Mieszkał w leśniczówce, następnie zdecydował się na zostanie leśnikiem. Jednak ostatecznie nie został pracownikiem Lasów Państwowych. Ciekawość świata i apetyt na podróżowanie nie pozwoliła mu osiąść w jednym miejscu. Odwiedził Antarktykę, Afrykę i Amerykę Południową. Ze swoich podróży przywozi mnóstwo wspomnień i przygód, z którymi dzieli się z innymi.
Aktualnie oddaje się kultywowaniu leśnych pasji. Las zakorzeniony w sercu zaowocował kanałem „Piotr Horzela – Opowiada”, gdzie skupia się na tłumaczeniu laikom tajników lasu. Obecnie w Puszczy Knyszyńskiej współprowadzi projekt Las w Nas. W Tarnogórskim Centrum Kultury opowie uczestnikom fascynujące historie z lasu wzięte, które zilustruje filmikami. Nikt tak pięknie nie mówi o lesie jak człowiek lasu, za jakiego uchodzi Piotr Horzela.

Piotr Horzela: prelegent, podróżnik, przyrodnik. Wychowany w leśniczówce na Pomorzu, ukończył studia na kierunku przyrodniczym w Warszawie, a cztery z ostatnich 10 lat spędził na innych kontynentach. Od ponad 5 lat prowadzi prelekcje, podczas których opowiada o ludziach, miejscach i swoich doświadczeniach ze świata, a od ponad trzech rozwija kanał przyrodniczy na YouTube “Piotr Horzela opowiada”i tworzy serię filmów „O lesie”.
Podróże często łączy z pracą w mniej lub bardziej odległych zakątkach świata. W ten sposób trafił, między innymi, do Polskiej Stacji Polarnej i Sudanu Południowego, w których łącznie spędził ponad 3 lata.

  • Spotkanie
  • Sala widowiskowa
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt