24
Piątek
Styczeń
godz. 19:00

SF TG 2020: Voices of the Cosmos/ koncert

Koncert muzyki elektronicznej Voices of the Cosmos

VOICES OF THE COSMOS to projekt stworzony przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego i Wojciecha Ziębę oraz astronoma Sebastiana Soberskiego. Twórcy wykorzystują oryginalne sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego pozyskane za pośrednictwem radioteleskopów (pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna), nagrania archiwalne z misji kosmicznych i sygnały z przestrzeni kosmicznej. Ścieżki instrumentalne wkomponowane w rytmy i tony „dźwięków kosmosu” są bogate sonorystycznie i stworzone przy użyciu instrumentów elektronicznych oraz rozmaitych obiektów akustycznych.

Trzy płyty CD z cyklu (2011 – 2018) zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i zebrały bardzo dobre recenzje. Inicjatywa uzyskała także uznanie i poparcie w środowisku naukowym (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Polskie Towarzystwo Astronomiczne). Projekt VOICES OF THE COSMOS prezentowany był w placówkach naukowych i na festiwalach muzycznych w postaci koncertów audiowizualnych, także w wersji rozbudowanej o wykłady z zakresu astronomii i obserwacje nieba. I właśnie koncert w Tarnogórskim Centrum Kultury poprzedzony zostanie 15-minutowym wprowadzeniem o tematyce związanej z astronomią, wszechświatem i… dźwiękami.

Wojciech Zięba – występuje jako ELECTRIC URANUS. Założyciel wydawnictwa muzycznego Beast Of Prey, zajmuje się budową instrumentów akustycznych, jest liderem w Polsce w budowie instrumentów burzowych.

Rafał Iwański – artysta dźwięku i perkusjonista. Solo występuje pod pseudonimem X-NAVI:ET, członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustyczne

  • Koncert
  • Sala szkoleniowa 26
  • Dorośli, Młodzież
  • Bilety: 16 / 20 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt