24
Piątek
Styczeń
godz. 18:00

SF TG 2020: Voices of the Cosmos/warsztaty

Warsztaty dźwiękowe Voices of the Cosmos

Voices of the Cosmos to projekt muzyczno-astronomiczny łączący sztukę z nauką. W jego ramach powstaje muzyka wykorzystująca kosmiczne sygnały zarejestrowane przez radioteleskopy, urządzenia elektroniczne oraz instrumenty akustyczne, także własnej konstrukcji. Na warsztaty zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8-14 lat zainteresowanych astronomią i eksperymentami dźwiękowymi.

W programie warsztatów: nasłuchiwanie zarejestrowanych dźwięków kosmosu – przykłady sygnałów pochodzenia pozaziemskiego, eksperymenty muzyczne na instrumentach akustycznych, poznanie kilku fenomenów brzmieniowych i wspólna improwizacja. W ramach warsztatów zostaną zaprezentowane instrumenty akustyczne używane przez autorów projektu: instrumenty burzowe („spring tube”), instrument wykorzystujący akustyczne właściwości arkusza blachy („steel sail” – jednostrunowy, stalowy żagiel), bębny ramowe i gongi. Każdy uczestnik otrzyma instrument burzowy, który zostanie zbudowany z komponentów i ozdobiony podczas warsztatów.
Celem warsztatów jest pobudzanie wrażliwości estetycznej, wyobraźni artystycznej i kreatywności, poszerzanie perspektywicznego myślenia poprzez eksperymentalne i otwarte podejście – są to cechy, które towarzyszą astronomom i badaczom odkrywającym tajemnice Wszechświata w ich procesie poznawczym.

Prowadzenie: Rafał Iwański i Wojciech Zięba (którzy z udziałem astronoma Sebastiana Soberskiego tego samego dnia wystąpią z koncertem muzyki elektronicznej – szczegóły w dalszej części Informatora Kulturalnego).

  • Warsztaty
  • Sala szkoleniowa 26
  • Dzieci, Młodzież
  • Bilety: 8 / 10 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt