01
Sobota
Kwiecień
godz. 15:00

Finał II Srebrnego Longplaya / Фінал ІІ Срібного Лонгплея

Za nami nabór i selekcja kapel do II Przeglądu lokalnych zespołów muzycznych „Srebrny Longplay”. Wchodzimy w ostatni etap – finał tuż-tuż. Czeka nas mnóstwo dobrej muzyki na żywo w wykonaniu lokalnych wykonawców oraz część warsztatowa „Jak poprowadzić swoją karierę muzyczną i zaistnieć na rynku”, którą poprowadzi Przemek Kubajewski. Przekonajcie się na własne oczy i uszy kto wygra nagrodę główną Przeglądu, czyli nagranie płyty w Bardzo Małym Studiu!

Do finału II Przeglądu lokalnych zespołów muzycznych „Srebrny Longplay” zakwalifikowali się (kolejność alfabetyczna):

Break The Void – zespół powstał w 2020 roku mimo pandemii i lockdownów. Break The Void to pięciu gości grających muzykę z pogranicza gatunków metalcore/post-hardcore.
W jego skład wchodzą:
– Daniel Konderak (wokal)
– Bartosz Walter (gitara/wokal)
– Krzysztof Jarząbek (gitara)
– Grzegorz Matysek (bass/wokal)
– Bartosz Kajmowicz (perkusja)

BWH – polski zespół rockowo-metalowy założony w 2012 roku w Tarnowskich Górach, którego nazwa pochodzi od „Baby Werewolf Hunter”. Zespół od początku stawiał na ostre gitarowe riffy i mocne solówki. Początkowo skład zespołu zasilał męski wokal, jednak zmieniło się to w 2014 roku, w którym do składu zespołu dołączyła Asia – i wtedy się zaczęło! Był to przełomowy moment, który w niedługim czasie zaowocował wieloma nowymi pomysłami i rozwojem w kierunku metalowo-stonerowym. Jednym słowem BWH to wybuchowa mieszanka dobrego brzmienia ze świetnym wokalem i koncertowy wulkan energii, który na długo pozostaje w pamięci słuchaczy

Isles Of Goto – ansambl audiowizualny pogrążony w dźwiękowej melancholii i monochromie starych filmów. Prezentują autorskie kołysanki, krzyki zapatrzonych w swe buty i sączenie ze wzmacniaczy fal dźwiękowych o konsystencji formaliny. Swoje pieśni kierują do nocnych spacerowiczów, osób cierpiących na bezsenność i tych szukających komfortu w przestrzennym brudzie płynącym z głośników. Członkowie grupy pochodzą z miast aglomeracji śląskiej, min. Mysłowic oraz Chorzowa. Przygotowują się właśnie do wydania pierwszego singla pt. „Chapelle Ardente”.
Skład zespołu:
– Natalia Kamińska – perkusja
– Artur Mendera – wokal, gitara elektryczna
– Konrad Mikuszewski – gitara basowa, wokal wspierający
– Grzegorz Janosz – pianino, klawisze, trąbka, wokal wspierający”.

Pod Napięciem – „Nazywamy się Pod Napięciem i jesteśmy przede wszystkim grupą kumpli z takim samym, mocnym pociągiem do ROCKA! Naszą działalnością chcemy pokazać wszystkim, którzy myślą inaczej, że rock to nie tylko muzyka… Rock to styl życia… Dlatego gramy po to, aby uświadomić to wszystkim, ostrym NAP… ekhem… GRANIEM UTWORÓW! Pokazujemy światu, że rok nie upada, on tylko odpoczywa by uderzyć z zaskoczenia w najmniej oczekiwanym momencie! I dlatego właśnie gramy, żeby ich wszystkich zaskoczyć. Swoją autorską twórczością chcemy również pokazać, że warto grać rocka po naszemu, czyli w naszym ojczystym języku i stworzyć okazję do jednoczenia naszego murem podzielonego narodu, a zarazem nie dać się zaszufladkować w jednym gatunku muzycznym.”

Sekcja02 – eksperyment lo-fi na wielu płaszczyznach, gdzie na pierwszym miejscu znajduje się muzyka, która napędza całą resztę. Wizją jest zespół, który gra i nagrywa na żywo (poza wokalem i ambientem). Gatunek Lo-fi jest przewodni, to celowy i przemyślany wybór estetyczny.
Grupę tworzy trzech pasjonatów z Górnego Śląska:
– Forrest, Bytom – bas, klawisze
– Globus, Katowice – rap, teksty
– Bart, Tarnowskie Góry – perkusja
– gościnnie na nagraniach użyczył swoich partii gitarowych inny tarnogórzanin – Jacek Nawrat.

Weljar – projekt inspirowany czasami prasłowiańskimi i szamanizmem, który powstał z tęsknoty za bliskością natury oraz tkwiącej w niej siły pierwotne. Muzyka, którą tworzy zespół to melancholijny folk oraz ambient.

White Deer – to muzyka będąca mieszanką różnych stylów (blues, rock, american rock). Zespół ma na swoim koncie wygraną na przeglądzie Sfart w 2018 roku, półfinał PPM w roku 2019, zajęcie II miejsca na przeglądzie zespołów bluesowych w Imielinie w listopadzie 2019 roku, drugie miejsce na przeglądzie zespołów amatorskich „Żubrowisko” 2020, występ w programie „Szansa na sukces w odc. „Trubadurzy” w 2021, a także zajęcie I miejsca na festiwalu zespołów rockowych „Kęckie Noce Rockowe” w 2022 roku.
Skład zespołu tworzą:
– Łukasz Sobczak (wokal, gitara akustyczna)
– Miron Gruntowski (gitara elektryczna, harmonijka ustna)
– Piotr Jagoda (bas)
– Mariusz Misdzioł (instrumenty klawiszowe)
– Szymon Zontek (perkusja)

Skład jury konkursu:

Marta Burian – kierownik Działu Artystycznego Tarnogórskiego Centrum Kultury, kuratorka Galerii Sztuki Współczesnej Przytyk, organizatorka i koordynatorka wielu inicjatyw i działań artystycznych z zakresu sztuk wizualnych.

Mateusz Adamczyk – skrzypek, kompozytor, podróżnik

Pan Wrona – rocznik 82, magister sztuki, stolarz, muzykant, pedagog. Wokalista, instrumentalista, kompozytor i tekściarz, założyciel „Bardzo małe studio”

Przemek Kubajewski – właściciel i dyrektor zarządzający  Akademii Menedżerów Muzycznych, specjalista ds. PR, marketingu i social media

Projekt dofinansowany z Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS im. Andrzeja Szczypiorskiego.

Zdjęcie przedstawia logotyp

Набір та відбір гуртів на ІІ Огляд гуртів місцевої музики ,,Срібний Лонгплей” вже позаду. Виходимо на останній етап – фінал не за горами. На нас чекає багато хорошої живої музики у виконанні місцевих виконавців та частина майтер-класу ,,Як зробити свою музичну кар’єру та вийти на ринок”, яку проведе Пшемек Кунаєвський. Подивіться на власні очі та вуха, хто отримає головний приз Огляду – запис альбому у Very Small Studio! До фіналу ІІ Огляду місцевих музичних гуртів ,,Срібний Лонгплей” (за алфавітом) потрапили: Break The Void, BWH, Isles Of Goto, Під Напругою, Секція02, Weljar, White Deer.

  • Koncert+ Muzyka+ Warsztaty
  • Sala widowiskowa
  • Dorośli, Młodzież
  • Bilety: 10 PLN
Kup bilet

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt