23
Sobota
Styczeń
godz. 18:00

„tg story”- premierowy pokaz filmu (finał projektu „Just do it”)

„Just do it” to cykl warsztatów z młodzieżą, na podstawie których, powstają etiudy filmowe skupiające się wokół dziecięcego strachu. Pokaz filmu odbędzie się na YouTubie TCK, film będzie dostępny przez 24h od publikacji (czyli od 23 stycznia godz. 18:00 do 24 stycznia do godz. 18:00). Po seansie około godz. 18:30 odbędzie się na naszym kanale na YouTube na żywo spotkanie z reżyserem i aktorami filmu „tg story”.

Projekt powstaje w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Specyfiką projektu jest kompleksowa praca nad tworzeniem swojego pierwszego obrazu filmowego od podstaw: idei, tekstu, kreacji bohatera i pracy z kamerą.

Latem spotykaliśmy się z grupą dzieci i młodzieży z Tarnowskich Gór na warsztatach, a w październiku z operator Małgorzatą Stasiewicz nagrywaliśmy już zdjęcia do filmu. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej udało nam się wejść z kamerą do Kopalni Zabytkowej oraz Sztolni. Współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Tarnogórskim Centrum Kultury. W grudniu w Miejskim Kinie Olbrzym w TCK planujemy pokaz filmu o roboczej nazwie: „TG Story”. Następnie film zostanie zgłoszony na najważniejsze polskie i zagraniczne festiwale filmów krótkometrażowych.

Występują: Kamil Faryna, Martin Franke, Kacper Franke, Julia Tobolska, Aleks Duda, Paweł Białas, Sebastian Białas, Zuzanna Pilarczyk, Kevin Janicki, Jessica Łuszczyk, Ksawery Łuszczyk, Vanessa Łuszczyk, Zosia Trojan.

Scenariusz i reżyseria: Piotr Trojan
Zdjęcia: Gosia Stasiewicz
Asystent: Bolesław Kowalski
Technologia: Bartek Jasnowski
Color grading: Monika Chołuj
Editors: Gosia Stasiewicz
& Monika Chołuj
Udźwiękowienie: Przemek Urbaniak
Muzyka: Jerzy Cembrzynski
Trailer: Jake Lawson

Projekt z dość skromnego działania przerodził się w całkiem spore przedsięwzięcie.

Postprodukcją obrazu zajmuję się ATM System. Na planie gościła również ekipa Dzień Dobry TVN.

Za całość projektu odpowiada Piotr Trojan aktor, reżyser, tarnogórzanin.

Zdjęcie przedstawia logotypy
  • Film
  • Miejskie Kino Olbrzym
  • Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt