Finał Srebrnego Longplaya
Czas na finałową fazę III Przeglądu lokalnych zespołów muzycznych Srebrny Longplay! W stawce siedem niezwykłych wykonawców, których łączy wspólny cel – spełnienie marzenia. Do wygrania realizacja nagrania płyty w Bardzo Małym Studiu oraz występ na Gwarkach 2024 w Tarnowskich Górach. Żaden fan muzyki nie może przegapić naszego lokalnego święta muzyki. Przekonajcie się na własne uszy jakich utalentowanych muzyków mamy w okolicy!
Na scenie Tarnogórskiego Centrum Kultury wystąpią:
Audiogram
Audiogram to zespół muzyczny założony w 2016 roku w Bytomiu, tworzący autorski materiał z pogranicza rap metalu i metalu alternatywnego.
Efektem tego jest muzyka pełna mocnych riffów i melodii, które raz tworzą podniosły nastrój, aby innym razem ukazać bardziej mroczną naturę. Swego rodzaju dualizm jest prezentowany również wokalnie, poprzez połączenie klasycznego rapu z screamo czy też mocnym, czystym wokalem.
Teksty piosenek poruszają tematy trudne, opisują problemy jednostki w otaczającym nas świecie.
Obecnie zespół jest w trakcie tworzenia swojej pierwszej EP-ki. W międzyczasie sukcesywnie powiększa swoje doświadczenie sceniczne.
W skład zespołu wchodzą:
- Maksymilian Prygiel (Rotaz) – wokal
- Damian Mackiel (Korej) – wokal, gitara
- Przemysław Spadło (Przemo) – gitara
- Bartosz Andrzejewski (Andżej) – bas
- Michał Kopina (Arni) – perkusja
Linki do social mediów:
Facebook: www.facebook.com/audiogramband
Instagram: www.instagram.com/audiogramusic
YouTube: www.youtube.com/@audiogramband
Bełz Słów
Bełz Słów to projekt muzyczny z inicjatywy Dominiki Bełz. Dominika, głos duetu, pisze piosenki, aby dać ujście emocjom i dotykać najczulszych strun słuchaczy. O ile artystka jest odpowiedzialna za słowa, działką Mariusza Grzondziela (gitara) jest muzyka. Dzięki jego umiłowaniu do skocznych dźwięków, piosenki nabierają lekkiej, bezpretensjonalnej formy i z łatwością wpadają w ucho.
Inspiracją są różne gatunki muzyczne – począwszy od popu, poezję śpiewaną, przez muzykę folkową, blues czy R&B. Bełz Słów występowało min. w Czeladzi, Lublińcu i w Katowicach i wykorzystuje każdą możliwą okazję do grania i prezentowania autorskich kawałków: czy to na konkursach, festiwalach czy w knajpach.
Dodatkowo, na Przeglądzie z duetem wystąpią muzycy sesyjni grający na basie, cajonie, skrzypcach wraz chórki.
Linki do social mediów:
Facebook: https://www.facebook.com/belzslow/
Instagram: https://www.instagram.com/belz_slow
Soundcloud: https://soundcloud.com/dominika-be-z
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCkFovQWI9WlZLdpfS85tEvw
Haya
Haya to śląski zespół rockowy założony w 2022 roku i złożony z grajków rozsianych po całym Śląsku. Jako swoje inspiracje członkowie podają wczesne płyty Godsmack, ale sięgają również do polskich korzeni, takich jak Illusion. Jak sama nazwa wskazuje zespół lubi, żeby było głośno i ma ambicje zaistnieć na śląskiej scenie rockowej. Do ważniejszych osiągnięć zespołu można zaliczyć zdobycie nagrody publiczności, przyznanej w ramach Przeglądu Lokalnych Zespołów Muzycznych. Oprócz tego już podczas swojej pierwszej trasy Haya miała przyjemność zagrać supporty przed takimi gwiazdami polskiej sceny rockowej jak Strachy Na Lachy czy Małgorzata Ostrowska.
Skład:
- Wokal – Dawid Skit
- Gitara prowadząca – Dominik Szudy
- Gitara rytmiczna – Sebastian Wojdakowski
- Bas – Michał Gliwicki
- Perkusja – Jakub Kocjan
Link:
Facebook: https://www.facebook.com/haya.bandpl
Kumple Bejdaka
Zapraszamy na włóczęgę po wijących się ścieżkach poezji śpiewanej! Czujemy się jak Kumple Bejdaka, bo podążamy śladem jego twórców i od niego uczymy się afirmowania nawet najdrobniejszych cudów natury.
Komponujemy w zgranym trio:
- Sebastian Maciejski (wokal, gitara akustyczna, harmonijka ustna),
- Mariusz Wrzask (gitara elektryczna i akustyczna),
- Wojciech Janik (gitara basowa).
Chcemy, abyście w tym zabieganym świecie na chwilę zwolnili i razem z nami poszwendali się w rytmie utworów inspirowanych muzyką Starego Dobrego Małżeństwa, Zbigniewa Wodeckiego, Franka Sinatry i innych wybitnych artystów.
Nie musicie pakować walizek – wystarczą serca otwarte na to, co nam w duszy gra!
Linki do social mediów:
YouTube: https://www.youtube.com/@kumplebejdaka
Facebook: facebook.com/people/Kumple-Bejdaka/100089732074790
Instagram: instagram.com/kumple.bejdaka
Marta Mansfeld
Zespół Marty Mansfeld został założony na początku roku 2020. Jednak niedługo później nadeszła pandemia i w obliczu braku możliwości grania koncertów, Marta wraz z gitarzystą, Tomaszem Kalusem zaczęli wspólnie pracować nad aranżacjami swoich autorskich utworów, zarówno tych zbieranych przez lata, jak i nowych kompozycji. Grupa wykonuje muzykę z pogranicza popu, rocka i alternatywy. Obecnie szykuje się do wydania kolejnego singla i pracuje nad pierwszą EPką oraz promuje swoją twórczość na koncertach.
Skład zespołu:
- Marta Mansfeld – Wokal główny,
- Tomasz Kalus – Gitara,
- Kinga Kłusek – Wokal wspierający,
- Mikołaj Botor – Perkusja,
- Julia Ratajczyk – Gitara basowa,
- Kuba Trzciński – Gitara
Linki do social mediów:
Facebook: https://www.facebook.com/martamansfeldmusic
Instagram: www.instagram.com/zespol_marta_mansfeld
YouTube: https://www.youtube.com/@martamansfeld
Masorze
Zespół „Masorze” to idealny przykład że prog-metalowy band powinien składać się z górnika, programisty i dwóch sprzedawców. Styl zespołu można określić jako mroczne disco z lekką nutą psychologicznego country. Intencją zespołu są utwory z ciężkim groove okraszone paroma fikołkami i szpagatami rytmicznymi. Pierwsze próby zespołu odbyły się ponad rok temu z inicjatywy Pawła Grygiera (gitara) i Sebastiana Pieprzyka (bass) którzy zaprosili do współpracy Szymona Hessa (perkusja). Dopiero jednak z początkiem tego roku, gdy dołączył do zespołu Damian Stawowczyk (instrumenty klawiszowe), zespół zdecydował się zagrać dla szerszej publiki. Aktualne kompozycje są w pełni instrumentalne, nie mniej jednak zespół jest otwarty na współpracę z wokalistą.
Linki do social mediów:
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=61558705971716Wiktoria Kuźniarkiewicz
Wiktoria Kuźniarkiewicz to solowy projekt wokalistki zespołu Tamtej Nocy. Formację tworzy trzech muzyków, którzy w swojej twórczości czerpią z nurtów synthwave, muzyki elektronicznej d&b i szeroko pojętej alternatywy. Melodyjne wokale z niebanalnymi tekstami, w oprawie basowych syntezatorów, rozlanych gitar i tłustych bębnów tworzą formę, która powinna zaintrygować słuchacza i wciągnąć w muzyczną podróż.
Zespół tworzą:
- Wiktoria Kuźniarkiewicz- teksty i wokal
- Tomasz Kolonko- gitara i synthy
- Bartosz Tomaszowski- perkusja
Linki:
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555729790845
Instagram: https://www.instagram.com/wiktoriakuzniarkiewicz?igsh=cWFnd2NtM2Rzeg%3D%3D&utm_source=qr
Tik tok: https://www.tiktok.com/@wiktoria.kuzniarkiewicz?_t=8kPRieiKzZJ&_r=1
Jurorzy:
Bartek „Borówka” Borowicz – pracował jako dziennikarz w wielu redakcjach. Publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce” czy „Teraz Rocku”. Miał swoje programy w TVP3 (gdy TVP nie była telewizją rządową rzecz jasna), Esce Rock czy Radiofonii. Rzucił to wszystko, bo zaczął organizować koncerty. Ale nie wielkie a’la Opener, lecz te małe, kameralne – dla 30, może 100 osób. Przez 18 lat jego firma Borówka Music zorganizowała ponad 5000 takich koncertów na terenie Polski i 20 innych krajów – od Mołdawii po Islandię. On lubi małe, bo małe jest piękne. Dlatego nie dość, że robi małe koncerty, to robi je też w małych miejscowościach – ba! Nawet wioskach! Koncerty w nietypowych miejscach: mieszkaniach (tych przygotował ponad 1000!), więzieniach, szpitalach czy na dachach budynków to jego domena. Jest w tym wszystkim pewna pasja i oryginalność. Borówka Music, którą dowodzi Bartek, to wyjątkowa agencja koncertowa tworzona z sercem. Tworzona tak, żeby być blisko ludzi. I blisko muzyki.
Marta Burian – kierownik Działu Artystycznego (pełniąca tę funkcję od 2015 r.) odpowiedzialna za całokształt działań kulturalnych i artystycznych instytucji. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w zakresie projektowania graficznego i grafiki warsztatowej, ukończyła również Studia Kuratorskie w Instytucie Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w zakresie sztuki współczesnej oraz studia podyplomowe z zakresu dyplomacji kulturalnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2008 roku kuratorka Galerii Sztuki Współczesnej Przytyk. Organizatorka i koordynatorka wielu inicjatyw i działań artystycznych z zakresu sztuk wizualnych.
Pan Wrona (Marek Wrona) – rocznik 82, magister sztuki, stolarz, muzykant, pedagog. Wokalista, instrumentalista, kompozytor i tekściarz. Założyciel – Bardzo małe studio. Od lat współpracuje jako muzyk, kompozytor, producent z takimi wykonawcami jak: Milcz serce, Moonkite, Katarzyna „Puma” Piasecka, Cukier Puder, Silesian Brass Quartet, Mill Jard, Kuba Nycz, Transfuzjon, Bigiel Band, Mofoplan, Funky Logic, Osiedle Przyjaźń, Dombrova Piano Duo, Krowa.
Szacunkowy czas trwania: 4,5 godziny
Koordynator: Bolesław Kowalski, Rafał Tomulka