07
Czwartek
Kwiecień
godz. 18:00

15. GRAND OFF im. Witolda Kona – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata

15. GRAND OFF im. Witolda Kona – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata, NAPISY, 15+, wstęp wolny (bezpłatne wejściówki)

Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie. Nagrody w ramach GRAND OFF są przyznawane od 2006, a samo wydarzenie zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego. Filmy nagradzane są w  jedenastu różnych kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Wśród nagrodzonych filmów wyświetlimy między innymi film „Sukienka” Tadeusza Łysiaka – polski kandydat do Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film aktorski.

  W ramach solidarności z Ukrainą zrezygnowaliśmy podczas tegorocznej edycji Grand Off z wyświetlenia białoruskiego filmu „Friend”, który został narodzony w kategorii najlepsza fabuła.

   Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane filmy nagrodzone w poniższych kategoriach:

 • Najlepszy scenariusz:: „SO LONG, PARIS!” (2019) Francja, reż. Ch. Dudoignon-Valade [17 min. 28 s.] – krótkometrażowy

Słodko-gorzka komedia o zbuntowanym nastolatku, która po niespodziewanym spotkaniu z kochankiem jego ojca akceptuje rozwód rodziców.

 • Najlepsza reżyseria: „APRIL’S LAST MEMORIES” (2020) Meksyk, reż. N. Cruz Orozco [20 min. 41 s.] – krótkometrażowy

Camila i April dorastały razem w małym miasteczku na wybrzeżu i są najlepszymi przyjaciółkami. Kiedy rodzina April przeprowadzi się do miasta, ich drogi na zawsze będą musiały się rozejść. Żadna z dziewczyn nie wie, jak pożegnać się z ukochaną osobą.

 • Najlepsze zdjęcia: „MELTING LANDSCAPES GLACIERS” (2021) Hiszpania, reż. Pepe Molina Cruz [ 7 min. 34 s.] – krótkometrażowy

Ten dokument, ukazujący powolne, ale ciągłe topnienie lodowców i ich związek ze zmianami klimatu, został nakręcony na Antarktydzie, w Argentynie, Chile, na Grenlandii i Islandii. Badanie lodowców naszej planety jest kluczem do zrozumienia zmian klimatycznych

 • Najlepszy montaż: : „MY FATHERS’S NAPLES” (2020) Włochy, reż. A. Bottone [20 min. 1 s.]

Giuseppe zawsze patrzył na horyzont, jakby było tam coś, za czym tęsknił, coś, co go uwolni. Jako młoda dziewczyna, jego córka, Alessia (reżyserka), widziała go dzień po dniu, jak wygląda przez okno, zawsze zastanawiając się, co tam jest, co tak mocno przykuwa jego uwagę.

 • Najlepsza scenografia:  „LET ME BE, DEAR” (2021) Malta, reż. S. Damato     [14 min. 11 s.]

Malta, rok 1964. Pewna rodzina pogrążona jest w finansowej i emocjonalnej zawierusze, gdy brytyjskie wpływy na Malcie zaczynają słabnąć. Aby uchronić matkę przed temperamentem ojca, Mariella, psotna dziewczynka, planuje się go pozbyć.

 • Najlepsza aktorka/Najlepszy film polski: „SUKIENKA” (2020) Polska, reż. T. Łysiak [29 min. 59 s.] – krótkometrażowy

Pożądanie, seksualność i fizyczność – to najgłębsze pragnienia, które Julia tłumi podczas pracy w przydrożnym motelu. Pewnego dnia jej droga krzyżuje się z przystojnym kierowcą ciężarówki, który wkrótce staje się obiektem jej fantazji…

 • Najlepszy aktor: „PAPPO E BUCCO” (2021) Włochy, reż. A. Losito [15 min.] – krótkometrażowy

Elia i Aldo to dwaj eksklauni. Od lat mieszkają razem, odizolowani od wszystkich i wszystkiego. Aldo od dawna prosi Elię o pomoc w zakończeniu cierpienia spowodowanego chorobą. Elia próbuje odwieść go od tego w każdy możliwy sposób, dopóki nie zorientuje się, że stan Aldo jest poważniejszy, niż myślał.

 • Najlepszy dokument:  „A MAN IN CHAIN” (2021) Wielka Brytania, reż. A. Mirasadollah [22 min. 41 s.] – krótkometrażowy

Issa to 29-letni mężczyzna przykuty łańcuchami. W ciągu ostatnich 14 lat, przez zimę i lato, pory deszczowe i suszę, był przywiązany do grubego korzenia drzewa w pobliżu rodzinnej chaty. Nie może wyjść poza ziemski krąg, który wyznacza jego 2-metrowy metalowy łańcuch

 • Najlepsza animacja:  „TOO LATE” (2021) Polska, reż. K. Syrek 15 min. 34 s.] – krótkometrażowy

Bohaterką filmu animowanego jest Edie Sedgwick, modelka, aktorka i gwiazda filmów Andy’ego Warhola. Film jednak nie opowiada o jej związku z Warholem, ale o relacji z jej toksycznym ojcem. Trudne dzieciństwo rzuciło cień na jej dorosłe, przesiąknięte alkoholem i narkotykami życie. Bohaterowie przedstawieni są w postaci sylwetek przypominających wycinanki z papieru lub lalki z teatru cieni.

 • Film
 • Sala widowiskowa
 • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
 • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt