25
Piątek
Czerwiec
godz. 19:00

Grzegorz Kielar i jego „Rozmowy z czasem”

Zapraszamy na salon literacki TCK w plenerze! A jego gościem będzie doskonale znany lokalnej społeczności poetów Grzegorz Kielar – tarnogórzanin, były nauczyciel, laureat wielu konkursów poetyckich (Głogów, Kalisz, Tarnów). Ma na swoim koncie trzy tomiki wierszy. Jego dzieła dostrzeżono na Litwie, o czym świadczą publikacje w tamtejszych czasopismach kulturalnych oraz publikacja w wersji dwujęzycznej wydana w Wilnie w 2019 roku. W 2021 roku jego najnowszy tomik „Rozmowy z czasem” wydało Tarnogórskie Centrum Kultury. Książka opatrzona jest wstępem nominowanej do Nagrody Literackiej „Nike” poetki Mirki Szychowiak. Z kolei za skład i oprawę graficzną odpowiedzialny jest Ryszard Pielesz – ceniony artysta oraz wykładowca Uniwersytetu Śląskiego prowadzący pracownię grafiki projektowej.

Grzegorz Kielar o swoim najnowszym dziele:

Najnowszy tomik wierszy „Rozmowy z czasem” to zbiór tekstów napisanych w ciągu ostatnich pięciu lat. Opowiadam w nich o swoich przeżyciach, niepokojach i tęsknotach. Przechadzam się niejako po swoim życiu wzdłuż i wszerz i zaglądam w jego zakamarki. To, co widzę, zapisuję w poetyckim pamiętniku.

Spotkanie poprowadzi Andrzej Kanclerz. Wystąpią również: Gabriela Gębka, Mariola Konieczna i Jerzy Duda.

Miejsce: sala baletowa TCK
Wstęp wolny

  • Literatura
  • Dorośli, Młodzież, Seniorzy
  • Wstęp wolny

TCK w Opatowicach

ul. Pastuszki 9,
42-680 Tarnowskie Góry,
48 608 869 464

TCK w Reptach Śląskich

ul. Witosa 61,
42-603 Tarnowskie Góry,
+48 515 762 441
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Kup bilet Kup bilet Kontakt Kontakt